Lüganuse

Lüganuse avas Simuna alistamisega võiduarve

Viimase võistkonnana sai meistriliigas võiduarve avatud Lüganuse, kes alistas kodusaalis Simuna Spordiklubi 72:65.

Tasavägises mängus kumbki meeskond esimesel veerandajal kontrolli enda kätte haarata ei suutnud ning esimesele puhkepausile mindi 18:18 viigiseisul. Teisel veerandajal suutis kodumeeskond Jussi Kaldaru ja Germo Reimeri vedamisel viie minutiga 30:20 ette pääseda, kuid poolajaks vähendas Simuna vahe 35:29-le.

Pikalt puhkepausilt tulles jätkus mäng endises rütmis ning viimaseks veerandajaks suutis kodumeeskond vahet kahe punkti võrra (50:42) kasvatada. Mängu saatus otsustati neljanda veerandaja esimese nelja minutiga, mille jooksul Lüganuse viskas 7 vastuseta punkti ning kasvatas vahe 15-punktiliseks. Sellest löögist Simuna enam ei toibunudki ning lõpuvile tähistas idavirulaste esimest võitu Lääne-Virumaa Kossuliigas.

Suurimad teened Lüganuse võidus olid Jussi Kaldarul, kes üleplatsi mehena viskas 28 punkti, Germo Reimer lisas 16 punkti. Simuna Spordiklubi mänguvankrit vedasid Erkki Sillamaa ja Alo Põldmaa, kelle kontosse kogunes vastavalt 26 ja 14 punkti.

Lüganuse võit muutis turniiritabeli eriti huvitavaks, sest ühe võiduga on nüüd lisaks neile ja Simuna Spordiklubile veel ka RLV Massive ning 1JVBr.