Kristo Saage

Karikavõistlustel tehakse algust poolfinaalidega

Karikavõistlustel hakkab kätte jõudma kõige põnevam faas, sest sel nädalal hakkavad nelja parema hulka jõudnud meeskonnad  välja selgitama, kes on need kaks, kes astuvad väljakule 14. detsembril kell 19 Rakvere Spordikeskuses toimuvas finaalmängus.

Esimesena astuvad väljakule viimase kolme hooaja karikafinalist Väike-Maarja Päästekool ning Kossuliiga ajaloos esimese esiliiga võistkonnana karikavõistluste nelja parema meeskonna hulka jõudnud Ilves Transport. Päästekool sai mulluse karikafinalistina otsepääsme poolfinaali, Ilves Transport lülitas eelmises ringis üllatuslikult välja Kadrina Karude meeskonna.

Meistriliigas on Päästekool näidanud vägevat minekut, sest avavooru napi “tööõnnetuse” järel (viimaste sekunditega kaotati 74:75 1JVBr meeskonnale) on kindlad võidud võetud nii RSK Tarvase kui RLV Massive üle, kes alistati vastavalt 93:79 ning 106:73.

Tänase õhtu peatähelepanu on kindlasti Kristo Saagel – meistriliigas just Päästekooli esindav Saage pallib karikavõistlustel aga Ilves Transpordi ridades. Just tema panus oli see, mis murdis veerandfinaalis Kadrina Karud, kui avamängus “paugutas” ta 42 ning korduskohtumises 27 punkti. Samaväärselt ei saa tema rolli alahinnata ka Päästekooli senise hooaja edus, sest viimatises suures võidus RLV Massive üle kostitas ta vastaseid 12 tabava kaugviske ning 44 punktiga.

Kuna Saage teab Väike-Maarja Päästekooli meeskonna liikumisi ja hingeelu, saab ta neid tarkusi ennetavalt jagada Ilves Transpordi kaasmängijatele. Kadrina Karud murti Saage juhtimisel maha maa-ala kaitsega, millist salarelva kasutatakse Päästekooli kukutamiseks?

Väike-Maarja “derby” avamäng toimub juba täna, esmaspäeva õhtul kell 19:15 kohalikus spordihoones. Korduskohtumine leiab aset nädala pärast. Nagu ikka, pääseb järgmisesse ringi ehk finaali parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Kas RLV Massive kukutab taas RSK Tarvase?
Teises poolfinaalis kohtuvad mullune karikavõitja RLV Massive ning RSK Tarvas, kes kevadel meistriks tulles just Haljala meeskonna alistas. Eelmisel hooajal kohtusid meeskonnad karikavõistlustel juba avaringis, siis oli mõlemas mängus napilt parem RLV Massive.

RLV Massive
RLV Massive on Lääne-Virumaa Kossuliiga valitsev karikavõitja (foto: Ain Liiva)

Nüüd on aga uus hooaeg ning kumbki meeskond pole näidanud oma tõelist potentsiaali. RLV Massive sai valitseva karikavõitjana otsepaigutuse poolfinaali ning seni seega ühtki mängu pidanud ei ole. Meistriliigas on aga alustatud konarlikult, sest kolmest mängust on teenitud üks võit ja kaks kaotust – hooaega alustati 67:55 võiduga Lüganuse üle, seejärel on tulnud aga kindlalt alla vanduda RSK Tarvas meeskonnale 79:72 ning viimati suurelt Päästekoolile.

RSK Tarvas pääses karikavõistlustel kaheksandikfinaalist edasi ilma mängudeta, kuna Simuna Ivax loobus. Veerandfinaalis purustati seeria avamängus Simuna Spordiklubi koguni 107:61, korduskohtumisest vastastikkusel kokkuleppel loobuti. Meistriliigas on Rakvere meeskonnal kirjas kaks võitu ning üks kaotus – lisaks RLV Massive’ile võideti üle noatera 94:92 Kadrina Karusid ning ainus kaotus pärineb Päästekoolilt.

Seeriale avang toimub juba homme, teisipäeva õhtul kell 18:45 Rakvere Rahu hallis. Korduskohtumine toimub juba nädala pärast, järgmisel teisipäeval, 27. novembril kell 19:15 Haljala Kooli võimlas.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.