Lääne-Virumaa Kossuliigast saab Eesti Ööjooks Kossuliiga

Lääne-Virumaa Kossuliiga korraldaja MTÜ Lääne-Virumaa Korvpall ja Viking Line Eesti Ööjooks sõlmivad laupäeval Kossuliiga karikafinaali poolajal koostöölepingu, mille eesmärk on Lääne-Virumaa harrastuskorvpalli senisest veelgi aktiivsem ja laiahõlmalisem populariseerimine. Maakondliku korvpalliliiga uueks nimeks saab Eesti Ööjooks Kossuliiga.

Eesti Ööjooks Kossuliiga
Eesti Ööjooks Kossuliiga

Peamiselt fanatismi najal korraldatava liiga kaks esimest hooega on möödunud väga edukalt – meeskondade arvus küll kasvu pole olnud, kuid üldine tase ja põnevus kasvavad iga hooajaga. Lääne-Virumaa korvpallielu jälgitakse ka naabermaakondades, eri hooaegade alguses on liigaga liitumise vastu huvi tuntud nii Järvamaalt kui ka Ida-Virumaalt. Eri põhjustel on „võõrleegionäride“ liitumine küll katki jäänud, kuid tuleviku mõttes on uks lahti.

Selleks, et liiga korralduslikku taset tõsta ning senisest veelgi suuremat kõlapinda ja kajastust pakkuda, jõudis 2017. aasta suvel kätte aeg, kus suuremasse mängu sisenemiseks tuli hakata otsima kaasamõtlejaid, kes oleksid valmis omalt poolt korralduslikule poolele õla alla panema. Läbirääkimised mitme võimaliku toetajaga jooksid liiva, kuid pikad ponnistused kandsid vilja loetud nädalad tagasi, kui leiti ühine keel Viking Line Eesti Ööjooksuga.

Viking Line Eesti Ööjooksu korraldaja on tänane Rakvere linnapea Marko Torm, kes lisaks maratoni jooksmisele ja Eesti ühe vingema spordiürituse korraldamisele leiab aeg-ajalt mahti ka ise Rakvere Tööriistamarketi koosseisus Lääne-Virumaa Kossuliiga väljakutel palli patsutada.

„Liigale nimisponsori leidmine on meie jaoks märgilise tähendusega. See näitab, et teeme õiget asja ‒ midagi sellist, mis läheb korda ka laiemale üldsusele. Tänu koostööle saame Lääne-Virumaa Kossuliiga osalejatele pakkuda veelgi põnevamat hooaega ja korraldusliku poole pealt senisest suuremat väärtust,“ sõnas Algis Liblik värsket koostööd kommenteerides.

„Olen alati uskunud sellesse, et suuri asju on võimalik teha ainult koostöös. Oleme tänu oma toetajatele ja meeskonnale panustanud pea igal aastal eri ettevõtmiste toetamisse. Olgu siis tegemist Virumaa suurperede, naiste varjupaiga, Gruusia sõjapõgenikest laste, Vinni perekodu, Lille Kodu erivajadustega noorte või kergejõustikutiimiga. See on olnud meie võimalus anda kodukohale midagi tagasi. Loodan, et see koostöö ja meie väike tugi sel hooajal innustavad teisi toetajaid toetama maakondlikku kossuliigat järgmistel hooaegadel,“ kommenteeris Ööjooksu senine vedur ja nüüdseks Rakvere linnatüüri hoidev Marko Torm.