Lääne-Virumaa ja Kossuliiga 2021/2022 meister on RLV Massive

Maakonna ja Kossuliiga meistriks krooniti esmakordselt RLV Massive

Reedel Rakvere Spordihoones toimund finaalmängus võitis RLV Massive finaalis Väike-Maarja Päästekooli tulemusega 97:83. Mängu algus oli suur krahh Päästekoolile, kui esimene veerand kaotati koguni 37:7, omad teened olid selles ka RLV meeste suurepärasel visketabavusel, esimesel poolajal üldse tabati nii lähedalt kui kuagelt koguni 48% täpsusega. Etteruttavalt võib öelda, et ka mängu lõpuni püsis kõrge visketabavuse ptotsent 48,6%. Teisel ja kolmandal veerandil ärkasid ka Päästekooli mängijad ning enne viimast kolmandat veerandit olid tablool numbrid 63-69 RLV Massivele. Neljanda veerandi alguses aga jättis pitseri mängu Päästekooli tsentri Rait Tammeti hüppeliigese vigastus ning Massive sai kohe valusalt nõelata kahe kaugviskega millega suudeti mäng jällegi kontrolli alla saada. Lõpptulemus 97:83 ja esmakordselt liigub meistritiitel RLV Massive meeskonnale. Mängu tulemuslikumad olid RLV poolelt Timo Eichfuss 20, Allan Ehte 18 ja mängu MVP tunnistatud Risto Puur 16 silmaga. Päästekooli ei aidanud ka vanameister Kristo Saage 25 punkti. Siinkohal suured õnnesoovid RLV Massivele.

ML Finaal

Pronksikohtumises suutsid RSK Tarva mängumehed alistada 95:78 1JVBr. Mäng algas ja kulges võrdselt poolajani, mille võitsid Tarva noored tulemusega 51:45, kolmandal veerandil aga lisas kodumeeskond veidi kiirust ja hakati paremini kaugelt tabama ning enne viimast veerandit oldi juba ees 73:62. Neljandal veerandil enam sõdurpoisid lähemale ei jõudnud ning RSK Tarvas sai kaela pronksised medalid. RSK Tarva poolelt tasub esile tuua Kristjan Kroosi, kes tegi hiilgava partii kostitades vastaseid koguni 32 punktiga. Veel aitasid meeskonda edukalt Ralf Sats 23 ja Marko Kuhi 18 punktiga. Kaotajate poolelt tõi Martin Laandu oma meeskonnale 25 punkti.

ML Pronks

Laupäeval selgitati aste madalamas esiliigas samuti tiitlivõitjaid. Esiliiga meistriks krooniti Ilves Transport, kes alistas finaalis Tööriistamarket/Lüganuse tulemusega 87:64. Ilvese poolelt säras harjumuspäraselt põhiturniiri MVP Kristo Saage 32 punktiga ning kaotajate poolelt aitas meeskonda enim Sander Naarits 13 punktiga. Esiliiga pronksi teenisid Kadrina Karud, kes tänu tugevale neljandale veerandile alistasid Sõmeru meeskonna tulemusega 80:65. Karude skoori eest aitasid hoolt kanda Erkki Sillamaa 27 ja Enes Kiita 18 punktiga ning Sõmeru poolelt tõid Kerdo Kullamäe 23 ja Rainer Pastimäe 17 punkti.