Kevin Täpp

Sõdurpoisid näitasid kindlat kätt valitseva karikavõitja vastu

Eelmisel nädalal peeti Kossuliigas kokku 6 kohtumist, 2 meistri – ja 4 esiliigas

Esimeses meistriliiga mängus kohtusid neljapäeval  Tapal 1JVBR ja RLV Massive. Kui eelmise kohtumise Haljalas võitis Massive kindlalt tulemusega 107:83, siis seekord oli mängupilt hoopis teine. Sõdurite ranne oli  rohkem kui paigas, esimese veerandajaga visati korvi 8 kaugviset ning võideti avaveerand tulemusega 38:23. Praktiliselt kõik visked, mis teele saadeti, tabasid. Teisel veerandajal jätkus sama stsenaarium, visked kukkusid ja Tapa sai rahulikult mängu nautida, seisult 49:34 tehti vahespurt 18:6 ja mindi poolajale suures eduseisus 67:40. RLV-l ei õnnestunud kuidagi mängu tagasi tulla, eksiti lähi – ja kaugvisetel. Teine poolaeg jätkus sealt, kus esimesega pooleli jäädi. Lisati veel gaasi juurde ja kolmas veerandaeg võideti 29:11. Neljas veerandaeg oli juba mänguskoori vormistamine, lõppseis tablool tunnistas 1JVBR-i ülikindlat võitu tulemusega 120:74. Kaotajate poolel viskas enim punkte Cristo Kens 20, Roman Konontšuk lisas 15 ning Sander Karro ja Kristjan Kruusimaa võrdselt 14 punkti. Võitjate poolel näitas tulist viskekätt 6 kaugviset ja 30 punkti visanud  Mattias Hallismaa, Riko Roosnurm lisas 27, Tauri Miggur ja Raiko Kurisoo võrdselt 20 punkti. Sõdurid viskasid mängus võistkonna peale koguni 19 tabavat kaugviset, mis on korralik saavutus omaette.

Teises meistriliiga mängus  kohtusid Maidlas Lüganuse ja RSK Tarvas.  Külalised alustasid mängu Martin Laandu tabava lähiviskega, lisaks kaugvisked Kermilt ja Meremaalt, mis viisid nad ette 8:4. Ühtlaselt tegutsenud Tarvas tabas hästi nii lähedalt kui kaugelt viies nad veerandaja lõpuks juhtima 35:21. Lüganuse poolel hoidis mängu üleval Erik Raud, kes viskas 11 punkti. Teisel veerandajal jätkas Tarvas veelgi resultatiivset mängu, kostitades Lüganuse tiimi 38 punktiga ja minnes poolajaks juhtima 73:36. Kolmandal veerandil suutis Lüganuse paremini vastupanu osutada, kaugvisked Risto Lindebergilt, Indrek Põllult ja Erik Raualt tagasid veerandi võidu 26:21. Viimasel veerandil suutis Lüganuse veelgi vahet vähendada, seda peamiselt tänu Erik Raua ja Raul Rego resultatiivsele tegevusele. Sellegipoolest tuli vastu võtta kodumeeskonnal kindel kaotus tulemusega 77:118. Mitme põhimeheta mänginud Lüganusel tegi enim skoori 7 kaugviset tabanud ja 30 punkti teinud Erik Raud, Indrek Põld lisas 15 ja Egert Malts 11 punkti. Ühtlaselt tegutsenud Tarvasel sai käe valgeks kõik platsil käinud mängijad. 4 kaugviset tabanud Kristjan Kroos viskas 20 punkti, Marcus Merimaa lisas 18, Hendri Kerm ja Fred Liivak võrdselt 14 punkti. Hästi tabati mängus kaugviskeid, 2 meeskonna peale 29 (13+16)

Esiliiga mängudega tehti algust esmaspäeval Haljalas, kus Škodale saabus külla Ilves Transport. Indrek  Aksel kostitas kodumeeskonda kolmesega, millele Jagmar Kraav vastas kahesega. Seisult 4:4 tabas kodumeeskonda korralik mõõn, ligemale 6 minutit ei suudetud korvi visata, Ilves aga viskas punkte nii lähedalt kui kaugelt, viies külalised ette veerandaja lõpuks 20:6. Teine veerand suutis kodumeeskond ennast pisut paremini realiseerida, seda peamiselt Marek Pritsiku ja Jagmar Kraavi korvidest. Sellegipoolest mindi poolajale Ilvese kindlal juhtimisel 49:22. Teisel poolajal jätkus vigaderohke ja emotsionaalne mäng, mängust pidi lahkuma 1 ebasportliku ja tehnilise vea tõttu Andri Part. Mängukäiku see ei mõjutanud ja Ilves sai kirja kindla võidu 90:50. Škodal sai ainsana kahekohalise arvu punkte kirja Jagmar Kraav, visates 10 punkti, Marek Pritsik lisas 9 ja Elvis Efert 7 punkti. Ilvese poolel tegi enim skoori Rivo Täheste 23 punktiga, Indrek Aksel lisas 13 ja Tarvo Kruup 12 punkti.

Teises esiliiga mängus kohtusid kolmapäeval Rakvere Tööriistamarket ja SK KNT. Rakvere Spordihallis toimunud mängul oli kodumeeskonnal suuri raskusi palli korvi saamisega. Esimesed punktid tulid mängu neljandal minutil Romet Ritari vabavisetest, olles jäädud taha 8:2. Seepeale parandati kaitset ja hoiti KNT kuival 4 minutit ning veerandajale mindi KNT juhtimisel 16:14. Gregor Raumani ja Mikk Jooritsa efektiivse tegutsemise järel õnnestus Tööriistamarketil poolajaks juhtima minna 37:31. Tavapäraselt suurim KNT skooritegija Sten Pobbul oli poolajaks piirdunud vaid 3 punktiga. Mikk Jooritsal kodumeeskonnast oli poolajaks koos juba 16 punkti. Kolmas veerand kulges võrdsete heitlusena ning viimasele veerandile mindi vastu seisult 52:47. Viimast veerandit alustas kodumeeskond kolme järjestikuse möödaläinud vabaviskega, millele KNT vastas Denis Takovenko kaugviskega ja Alvar Petuhovi lähiviskega, mis tõi mängu viiki 52:52. Seisult 59:59 õnnestus külalistel teha 7:1 vahespurt. Tunded olid kodumeeskonna pingil kuumad, millele järgnes ka tehniline viga. Kodumeeskonnal enam vahet tagasi mängida ei õnnestunud ning Rauno Saare vabavisetest kujunes lõppskooriks võit SK KNT-le 71:66. Tööriistamarketil tegi resultatiivse mängu Mikk Joorits, visates 23 punkti, Gregor Rauman lisas 20. Ühtlaselt tegutsenud KNT-l viskas Toomas Hain 15, Sten Pobbul 13 ja Rauno saar 10 punkti.

Kolmas esiliiga mäng peeti Reedel, kus Sõmeru meeskond kohtus kodus Jakon Ehitus/Tapa meeskonnaga. Kuni  viienda minutini oli seis viigis 6:6, seepeale vastas Sõmeru 11:2 vahespurdiga ja võitis avaveerandi 17:8. Teist veerandit alustas Sõmeru kolme tabava kaugviskega, vastast hoiti kuival 4 minutit ning viiendaks minutiks olid edunumbrid juba 32:12 Sõmerule. Peaamiselt tegid skoori Asko Meiner ja Arlis Krikk. Jakoni poolelt hoolitsesid skoori eest Tauno Pukk ja Karel Eesmaa. Poolajale mindi Sõmeru juhtimisel 44:21. Ka kolmas veerand ei toonud Jakonile midagi rõõmustavat, kuidagi ei tahtnud pall korvirõngast läbida ja suudeti visata vaid 8 punkti Sõmeru 20 vastu. Pingevaba viimase veerandi võitis küll Jakon 21:8, kuid kindel võit Sõmerule 72:50. Kaotajate poolel viskas ainsana kahekohalise arvu punkte Karel Eesmaa, 20, Tauno Pukk lisas 9. Ühtlaselt tegutsenud Sõmerul said käe valgeks kõik  12 platsil käinud mängijat, Arlis Krikk viskas 12, Siim Anderson ja Asko Meiner võrdselt 10 punkti

Esiliiga nädala viimane mäng toimus Kadrinas, kus “meie Toidukaubad” vastaseks saabus Järva – Jaani Gümnaasium/Peetri Kool. Kodumeeskond alustas Rein Ilvese, Aaron Kiige ja Jesper Remseli juhtimisel 9:0 spurdiga. Esimese korvi mängust sai Järva – Jaani alles 5ndal minutil. Head korvinälga näidanud “meie” võitis avaveerandi 34:15, juhtis poolajaks 66:34 ja jätkas samamoodi kuni mängu lõpuni vormistades lõppskooriks 134:61 võidu. Pingevabas mängus said “meie” tiimis käe valgeks kõik platsil käinud mängijad.  Tagapaar Aaron Kiik ja Mardo Mäeots viskasid kahe peale 53 punkti (27+26). Järva – Jaani tiimil laskus punktide tegemine peamiselt kahele mehele: Raigo Prantsilt 23 punkti, Uku Pilv lisas 15.