Esiliigas liidritel ees olulised mängud

Lääne-Virumaa Kossuliigas on vaikselt tunda läheneva play-off’i ärevust. Esiliigas võitlevad tabeli keskmikud selle nimel, et pääseda kuue parema meeskonna hulka, kes medalite nimel heitlust jätkavad ning juhtkolmikul on ees väga otsustav nädal.

Enim kõneainet on viimasel ajal pakkunud esiliiga meeskond Rakvere Tööriistamarket. Eelmises voorus endast tabelis eespool paikneva Tamsalu/JaKon Ehituse alistanud Tööriistamarket nullis oma olulise võidu kaotusega tabeli lõpuosas paiknevale Simuna Ivaxile. Simuna meeskond suutis kodusaalis pingelise heitluse enda kasuks kallutada 87:82.

Ivaxi vedasid võidule Eerik ja Erkki Sillamaa, kes viskasid vastavalt 26 ja 25 punkti. Tööriistamarketit ei päästnud kaotusest ka nende värskeim täiendus, 16-aastane Arvan-Johannes Lippasaar, kes kogus 28 punkti.

Simuna Ivax astus selle võiduga pool sammu viimasena play-off’i viivale kuuendale kohale lähemale, kuid kahandas oma šanssi kohe järgmise mänguga, kui printsipiaalses vastasseisus jäädi 74:75 alla Artistonile, kes on samuti Simuna meeskond. Artiston oli seejuures senistest mängudest saanud kirja vaid ühe võidu.

Suurimad teened Artistoni võidus olid Marti Altil ja Virmo Tammemägil, kes panustasid 22 ja 19 punktiga. Kahe tehnilise vea tõttu mängukeeldu kandnud Erkki Sillamaata mänginud Ivaxi resultatiivseim oli Eerik Sillamaa 19 punktiga, Marek Pritsik lisas 16 punkti.

Kõvasti oli pusimist ka SK KNT meeskonnal, kes kaotas avapoolaja SK Rakke vastu 29:31, kuid suutis teisel poolajal oma paremuse siiski maksma panna. Võidupunktid kirjutati tabelisse skooriga 63:57.

Väga ühtlaselt tegutsenud kundalaste parimad olid Ilgar Kadõmov ja Kert Vergi 13 punktiga, Toomas Hain lisas 11 punkti. SK Rakke tulemuslikumad olid Mikk Altermann 15 ja Mihkel Gull 14 punktiga.

Rutiinsed võidud said kirja ka Ilves Transport, kes alistas Sõmeru 88:58 (Rivo Täheste 25 – Tarvo Seljamäe 17), Tamsalu, kelle jaks käis Artistonist üle 80:57 (Karel Eesmaa 29 – Virmo Tammemägi 19) ja Hulja, kelle võidunumbrid Aaspere vastu olid 95:66 (Mardo Mäeots 31, Andres Saukas 22 – Madis Puusepp 14, Tanel Toomejõe 14).

Sel nädalal on esiliigas oodata mitut väga põnevat vastasseisu. Rasked heitlused on ees kõigil juhtkolmikus olevatel meeskondadel. Neljapäeval kell 19 kohtuvad Kundas kohalik SK KNT ning Tamsalu/JaKon Ehitus, nädala kõige põnevam vastasseis peetakse maha aga laupäeval kell 15 Kadrinas, kui Hulja meeskond võõrustab Ilves Transporti.

Mängunädala lõpetuseks lähevad veel vastamisi hetkel kuuendal kohal paiknev Sõmeru ning neist vaid võidu kaugusele jääv SK Rakke. Kuna Sõmeru võitis esimeses ringis Rakket kodusaalis vaid punktiga, on Rakke meeskonnal vähemalt 2-punktilise võidu korral võimalik neist turniiritabelis mööda tõusta.

Meistriliiga möödunud nädala kohtumistes teenisid võidulisa 1. jalaväebrigaad ja liiga liider Väike-Maarja Päästekool. Sõjaväelased alistasid võiduta püsiva BGM Ehituse 78:66 ning Päästekool suutis vaid kuuekesi mängides alistada Kadrina Karud, kellele avaringis alla jäädi. Päästjate võidunumbriteks kujunesid 86:77.

Päästekooli parimad olid Taavi Veevo 23 ja Ekke Lõhmus 20 punktiga, Karusid ei päästnud kaotusest ka Lauri Metsa 28 ning Sander Ramuli 23 punkti.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.