Erik Kaasik

Karude kaotuse järel meistriliigas kaotuseta meeskondi pole

Põnev korvpallihooaeg Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliigas jätkus kolmapäeval Rahu hallis, kus omavahel kohtusid RSK Tarvas ja Kadrina Karud. Seni järjest kolm mängu võitnud ja turniiritabeli tipus trooninud kadrinlased lahkusid Rakverest napi 94:92 kaotusega.

Sel korral üksnes noorema generatsiooni palluritele toetunud RSK Tarvas pääses küll 21:16 juhtima, kuid avaperioodi lõpuks näitas tabloo 21:21. Kodumeeskond kontrollis sündmuste käiku ka teisel perioodil ning võitles poolajaks kätte 48:44 eduseisu.

Kolmanda veerandaja seitsmendal minutil näitas tabloo Vaido Rego hoolealuste suurimat eduseisu (70:57), kuid Andres Sõber ja Karud ei visanud püssi põõsasse ning vähendasid viimaseks perioodiks vahe 76:74-le. Kohtumise otsustav osa oli äärmiselt põnev ning juhtiv pool vahetus pidevalt. Veel kaks minutit enne kohtumise lõppu juhtis Kadrina meeskond 90:88, kuid lõpus näitas kindlamat tegutsemist siiski RSK Tarvas, kes “kinkis” vastasele põhiturniiri esimese kaotuse.

Korraliku viskepeo pani püsti võitjate kasuks kuus kaugviset tabanud ja kokku 29 punkti toonud Erik Kaasik. Kristo Tammiksaar ja Arvan-Johannes Lippasaar lisasid võrdselt 15 punkti. Kadrina Karude parim oli Allan Ehte 19 punktiga, Raimond Tribuntsov lisas 17 ning Lauri Mets 16 punkti.

Mõlemad meeskonnad on kolmest mängust kogunud 2 võitu ja 1 kaotuse, millega jagatakse koos Väike-Maarja Päästekooliga esimest kolme kohta.