Kristo Saage

VIDEO | Kristo Saage: maa-ala kaitse viis meid edasi

Ilves Transpordi karikavõistluste poolfinaali vedanud Kristo Saage sõnas mängujärgselt, et edasipääsu puhul said määravaks avamängu ootamatult suur võit ning maa-ala kaitse, millega hoiti Eesti teises liigas üle 100 punkti viskav vastane keskmiselt vaid 60 punkti peal.

Tänane mäng oli raske, aga suure töö tegime Väike-Maarjas ära. Eks Karud alahindasid ja arvasid, et mis punt see Ilves ikka on. Kodus saadud 22-punktiline võit andis hea platvormi, täna oli vaja lihtsalt vastu pidada – au meestele, et sellega hakkama saime,” sõnas Saage poolfinaali pääsu kommenteerides.

Edasipääsu puhul pidas kogenud tagamängija määravaks Väike-Maarja meeskonna kaitsetööd: “Määravaks sai maa-ala kaitse. Meil jõudu pole, aga kõik mehed on korvpalli mänginud – sõprade punt, eks vanus teeb oma töö. Lasta Karudel visata kodusaalis 69 ja võõrsil 53 punkti ehk määravaks sai kaitse. Kui nad teises liigas paugutavad keskmiselt 101, siis Ilves Transpordile 60. Peavad trenni tegema veel…”.

Kui uurisime, milliseks peab Saage võimalusi poolfinaalis Väike-Maarja Päästekooli vastu, oli tal heameel, et finaalis on esindatud vähemalt üks Väike-Maarja meeskond ning lisas: “Võtame päev korraga. Kui pakutakse, võtame vastu. Kui ei pakuta, ei juhtu ka midagi.”

“Keeruline, selles mõttes, et natuke teistsugune korvpall kui profitasemel. Profikorvpallis teed iga päev 2 korda päevas trenni, igaks mänguks valmistud. Minu jaoks praegune ilmselgelt näitab, et tase üle jõu ei käi – kolmas mäng järjest, kestsime ära. Mulle meeldib! Tore on, konkurents tekib. Kõik tahavad võita Tarvast, ka maakonnas. Ma arvan, et siiani on see üks tore üritus.” sõnas Saage lõpetuseks profi taset amatöörkorvpalliga võrreldes.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.