Karikavõitja on Väike-Maarja Päästekool!

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlused kulmineerusid eile Rakvere Rahu hallis peetud finaaliga, kus Väike-Maarja Päästekool alistas enam kui 150 pealtvaataja ees RLV Massive’i 69:64 (poolaeg 42:27).

Väike-Maarja Päästekool - karikavõitja 2016
Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõitja 2016 – Väike-Maarja Päästekool! (foto: Ain Liiva)

Päästekool alustas kohtumist väga hästi – meeskondlik tegutsemine ja selgelt suurem tahtmine tõid kiirelt tabloole 10:2 eduseisu. Massive üritas rohkem individuaalselt, kuid esimesel veerandajal ei tahtnud sellise tegutsemise toel pall kuidagi korvi jõuda. 2.20 enne veerandaja lõppu pääsesid päästjad korraks juba 17:5 eduseisu, kuid perioodi lõpus suutis Haljala esindusmeeskond kaotusseisu soliidsemaks mängida (18:13).

Teise veerandaja alguses oleks RLV Massive’l olnud võimalus kaotusseisu veelgi vähendada, kui vabadelt kohtadelt möödavisked ning pallikaotused aitasid hoopis Päästekoolil taas eest minna. Eriti hästi õnnestus Väike-Maarja meeskonnal poolaja lõpp – Rauno Tikko kaks järjestikkust kaugviset kasvatasid eduseisu 35:21-le ning poolajapausile minnes näitas tabloo Päästekooli eduks juba 42:27.

Statistikasse piiludes ei olnud selline vahe ka väga imekspandav – kui Päästekool suutis avapoolajal tabada 12st kaugviskest koguni 6, siis Massive’i vastav number oli 9/0. See kajastus ka üldises visketabavuses, mis oli 48,4% vs 28,6%.

Teist poolaega alustas Massive oluliselt emotsionaalsemalt ning vahe hakkas sulama. Paariminutilise mängu järel tabas Cristo Kens oma meeskonna ainsa (!) kolmese ning selle hoo pealt vähendati vahe veerandaja keskpaigaks vaid viiele punktile (48:43). Pärast hetkelist kaost sai ka Päästekool oma mängu taas jooksma ning viimaseks veerandajaks kasvatati vahe taas kahekohaliseks.

57:47 eduseis oleks võinud viimase perioodi alguses suuremakski kasvada, kuid Väike-Maarja meeskond jättis mitmed suurepärased võimalused realiseerimata. Mida minutid edasi, seda põnevamaks finaalmäng läks – esimene häirekell lõi Päästekoolile 7.30 enne normaalaja lõppu, kui järjest said oma neljanda vea nii Taavi Veevo kui Markus Laanemets.

Seejärel sai lühikese aja jooksul kaks viga järjest Ekke Lõhmus ning tema jaoks oli mäng lõppenud. See kõik oli vesi Massive’i veskile, kes hea kaitsetöö ning kiirrünnakute tulemusel suutis kolm minutit enne kohtumise lõppu jõuda vaid punkti kaugusele – 65:64. Aron Kuusikul oli võimalus oma meeskond kogu mängu jooksul esimest korda ka juhtima viia, kuid kiirrünnak jäi resultatiivselt lõpetamata.

Viimased kaks minutit möödusid päästjate kolmepunktilises eduseisus ning kumbki meeskond ei suutnud skoori muutmiseks häid lahendusi leida. 11 sekundit enne normaalaja lõppu pani Massive minutilise mõttepausi järel palli mängu ning kiirelt üritati kaugviset, mis läks täiesti mööda. Päästekooli õnneks oli vastastel selleks hetkeks tehtud vaid kaks viga ning nii õnnestus mäng edukalt võiduka lõpuni viia.

Päästekooli ridades tegi suurepärase esituse 37-aastane Livar Liblik, kes lisas 18 punktile ka 13 lauapalli ning valiti ühtlasi ka kohtumise parimaks mängijaks. Rauno Tikko panustas võitu 16 punkti, 4 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu.

Livar Liblik karikafinaal 2016 MVP
37-aastane Livar Liblik valiti karikafinaali parimaks mängijaks (foto: Ain Liiva)

RLV Massive’i parimad olid täna Marko Kostap 16, Roman Konontšuk 14 ning Cristo Kens 13 punktiga (lisaks 9 lauapalli).

Statistika: Lääne-Virumaa Kossuliiga karikafinaal 2016

Koostöös Kossuliiga meediapartneri Virumaa Teataja ja Line Film OÜ’ga oli mängu võimalik jälgida ka otseülekandes. Mäng on lähiajal järelvaadatav siit.

Lääne-Virumaa Kossuliiga tänab: Virumaa Teataja, Eesti Kultuurkapital, Ballzy, Line Film OÜ, Rakvere linn, Ain Liiva, A-Rühma tantsutüdrukud!

Karikafinaali pildigalerii leiab peagi meie Facebooki lehelt.