Karikafinaali eelvaade

Lääne-Virumaa korvpalliliigas on viimastel aastatel kirkaimad autasud jaganud valitsev meister Väike-Maarja Päästekool ning möödunud hooaja karikavõitja RLV Massive. Erandiks pole ka käesoleva hooaja Kossuliiga karikafinaal, kus igipõlised rivaalid taas vastakuti astuvad.

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikafinaal 16.12.2016 Rakvere Rahu Hall

Oleme mõlemat finalisti analüüsinud ning selle tulemusel kokku pannud kahe meeskonna võrdluse. Millised on kummagi trumbid ja võimalused?

TAGALIIN
Päästekool: Argo Höövelson, Livar Liblik, Rauno Tikko, Taavi Leinart, Artur Kusnerov
Massive: Aron Kuusik, Cristo Kens, Arlis Krikk, Silver Ramul, Martin Ots, Toomas Luht

Livar Libliku ja Argo Höövelsoni pass näitab küll vanuseks 35+, kuid Kossuliiga meistriliiga tasemel on tegemist endiselt väga ohtlike mängumeestega. Karikavõistluste poolfinaali korduskohtumises visatud 25 punkti tõestasid, et pikki aastaid maakonna korvpalli resultatiivsustabelite tipus trooninud Liblik on endiselt ohtlik. Päästekooli käesoleva hooaja resultatiivseim tagamängija on aga Rauno Tikko, lisaks temale on Mikko Virkkalal võimalik kasutada veel ka Vinnist pärit Taavi Leinartit, kes mängib SK Ambla ridades Saku I liigat ning KK Viimsi ridades Saku II liigas pallivat Artur Kusnerovit.

Livar Liblik
Päästekooli tagaliini vägesid juhatab ülikogenud Livar Liblik

Massive’i tagaliini liidrid on Aron Kuusik ja Cristo Kens. Kuusiku näol on tegemist väga mitmekülgse mängujuhiga, kes suudab ühtviisi hästi skoorida ning kaaslastele võimalusi luua. Käesoleval hooajal pole ta küll möödunud aastaga võrreldavat minekut näidanud, kuid see on Haljala esindusmeeskonnale pigem hea uudis, sest neil on koht, kust meeskonnal on kindlasti senisega võrreldes juurde panna. Cristo Kens on üks Massive’i resultatiivsemaid mängijaid, kes valiti kevadel Kossuliiga meistriliiga parimaks mängijaks. Möödunud aastases karikafinaalis viskasid mõlemad Päästekooli vastu 17 punkti.

Cristo Kens
Massive’i tagaliini kõige kõvem skoorimasin on Cristo Kens

Ennustus: Päästekooli valik tagamängijate positsioonile on mitmekülgsem ning ühtlasem, mistõttu läheb kerge eelis just neile.

ÄÄRED
Päästekool: Taavi Veevo, Markus Laanemets, Tõnis Uueküla, Mihkel Mager, Karel Eesmaa, Kristjan Nurmsalu
Massive: Roman Konontšuk, Mattias Hunt, Marko Kostap, Lauri Leppik, Sander Karro

Ääremängijate osakond on Päästekoolil kahe hooajaga pea tundmatuseni muutunud. Möödunud aastal suurt rolli mänginud Tõnis Uueküla ja Mihkel Mager sel hooajal üheski kohtumises kaasa löönud ei ole. Nende asemel kannavad põhiraskust Markus Laanemets ja Taavi Veevo, esiliiga meeskonnast Tamsalu/JaKon Ehitus on appi toodud Karel Eesmaa ja Kristjan Nurmsalu. Kõige ohtlikum tegija on kahtlemata Laanemets, kes on eriti kuuma käega just kaugviske joone taga.

Markus Laanemets
Markus Laanemets (17) on sel hooajal üks Päästekooli liidritest
Roman Konontšuk
Roman Konontšuk oli eelmise aasta karikafinaali MVP

Massive’i kindel duo on juba aastaid olnud Roman Konontšuk ja Mattias Hunt. 21 punkti ja 8 lauapalli kogunud Konontšuk nimetati möödunud hooaja karikafinaali kõige väärtuslikumaks mängijaks. Käesoleval hooajal on neile kahele korralikku tuge pakkumas Marko Kostap, kes on edukalt võimeline mängima ka keskmängija positsioonil.

Valitseva karikavõitja muudab sel positsioonil eriti ohtlikuks väga mitmekülgne mängijate valik – lisaks eelnimetatutele on pingilt võtta veel Lauri Leppik ja Sander Karro, kes on võimelised täitma ka viskava tagamängija kohta. See annab meeskonnale hea võimaluse erinevate koosseisudega katsetamiseks.

Ennustus: Kui Päästekoolil mängivad ka Uueküla ja Mager, on raske kummalegi meeskonnale eelist anda. Ilma nende panuseta langeb kaalukauss Massive’i poolele.

KESKMÄNGIJAD
Päästekool: Ekke Lõhmus, Madis Šumanov
Massive: Joonas Vaino, Aivo Timm, Andres Voorand

Ekke Lõhmus ja Madis Šumanov on kahtlemata Kossuliiga kõige hirmuäratavam duo, vähemalt pikkuse poolest. Lõhmus on reeglina väga stabiilne tegija, Šumanovil tuleb heade esituste sekka ka kehvemaid päevi. Tuleb siiski tunnistada, et Šumanov on sel hooajal tegutsenud märksa tulemuslikumalt kui eelmisel aastal, mis annab karikafinaaliks neile kindlasti ühe käigu juurde.

Ekke Lõhmus
Päästekooli põhikeskmängija on Ekke Lõhmus

Individuaalses plaanis on RLV Massive’i korvialune jõud Joonas Vaino maakonna tasemel kõige domineerivam keskmängija, möödunud hooaja karikafinaalis noppis ta koguni 16 lauapalli. Et õpingud on mehe kodumaalt kaugemale viinud, pole teda aga sel hooajal siinsetel palliväljakutel näha saanud. Tema äraolekul mängib Massive tihtipeale ilma keskmängijata, seda positsiooni täidavad Marko Kostap või Aivo Timm. Üksikutes mängudes on keskmängija kohal askeldanud ka Andres Voorand.

Joonas Vaino
Kas Joonas Vaino (21) tuleb meeskonnale karikafinaali appi?

Ennustus: Kas jõulud toovad Vaino kodumaale käima ning mees saab karikat kaitsma tulla? Kui saab, siis on Massive korvi all konkurentsivõimeline, vastasel korral võib neil raskeks minna.

Meeskondade koosseise kõrvutades on näha, et mõlemal finalistil saime kirja rohkem kui 12 mängumeest. Kummalgi võistkonnal on erinevatel positsioonidel võtta suur hulk võrdse tasemega tegijaid ning juba homme saame näha, kes neist 12 sekka valitakse.

Kes Sinu meelest võidab? Jäta oma (soovi korral anonüümne) eelvaade või kommentaar siia uudise alla!

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.