Sven Pugonen

Ilves Transpordi karikaunistus elab edasi, poolfinaali kordusmäng Päästekooliga algab sisuliselt nullist

Karikavõistluste esimeses poolfinaalis pakkusid tõelise maiuspala kaks Väike-Maarja meeskonda, kui Päästekool suutis alles lõpusekundeil napilt 75:73 alistada Ilves Transpordi. Nädala pärast toimuv korduskohtumine algab seega sisuliselt nullist.

Mängu algust dikteeris Ilves Transport, kes Sven Pugoneni lühikese aja jooksul visatud 9 punkti toel esimese veerandaja keskpaigaks juba 12:5 juhtima pääses. Veerandaja teises pooles võttis Pugonenilt ohjad üle Kristo Saage, kes viskas järjest 13 punkti ning vedas omad perioodi lõpuks koguni 26:12 ette. Teisel veerandajal kosus esimesest ehmatusest ka Päästekool, kes võitis kümneminutilise perioodi 21:12 ning vähendas kaotusseisu 33:38-le.

Pärast puhkepausi jätkus mäng Ilves Transpordi kontrolli all, kuid päästjad hingasid aina tugevamalt kuklasse. Mitmel korral oli vahe vaid kaks punkti, viimasele veerandajale mindi Ilves Transpordi 57:53 eduseisul. Viimasel veerandajal üritas Päästekool kõvasti, kuid Ilves Transport ei tahtnud kuidagi nappi eduseisu käest anda. Alles viimasel minutil õnnestus päästjatel Ekke Lõhmuse vabavisetest juhtima asuda ning võita. 75:73 lõppresultaat tähendab aga seda, et korduskohtumine algab sisuliselt nullist.

Karikavõistlusteks 1JVBr meeskonnast täiendust saanud Päästekooli parimateks kerkisid Johannes Välb 22 ning Rait Tammet 18 punktiga. Ilves Transpordi mäng püsis kahe mehe najal – Saage viskas 41 ning Pugonen 20 punkti, ehk kahe peale meeskonna 73st koguni 61.

Korduskohtumine toimub juba nädala pärast, esmaspäeval 26. novembril kell 19:15 Väike-Maarja Spordihoones.