Karikavõistlustel selgusid poolfinalistid

Karikavõistlustel on kätte jõudmas kõige põnevam faas, sest selgunud on neli poolfinalisti, kes novembrikuu jooksul selgitavad välja need kaks meeskonda, kes 16. detsembril kell 18:00 Rakvere Spordikeskuses peetavas finaalmängus väljakule astuvad.

RLV Massive
Kas viimase kahe hooaja finalist RLV Massive suudab taas karikafinaali jõuda? (foto: Ain Liiva)

Karikatabeli ülemises pooles asuvad poolfinalisti selgitama Simuna Spordiklubi ja RLV Massive.

Simuna meeskond küll kaotas veerandfinaali avamängu Ekonet Eesti vastu 83:80, kuid sai kirja 20:0 tehnilise võidu ning pääses seoses sellega ka automaatselt poolfinaali. Sellise tulemuse põhjuseks oli Ekonet Eesti eksimus, sest võidumängus jooksis väljakule ka karikavõistlusteks mitte registreeritud mängija.

RLV Massive tegi Võsuga sotid selgeks juba avakohtumises, mis võideti 107:76. Korduskohtumine oli lihtsalt vormistamise küsimus ning 85:65 võit viis Haljala meeskonna poolfinaali kokkuvõttes 51-punktilise paremusega. Avamängus andsid Massive’i võitu suurima panuse Cristo Kens 23 ning Joonas Vaino 21 punktiga, Võsul peetud kohtumises aga Sander Karro 16 punktiga.

Tabeli alumises pooles on finalisti selgitamine Väike-Maarja siseasi, kui vastamisi lähevad Ilves Transport ja Väike-Maarja Päästekool.

Ilves Transport põrmustas kodusaalis SK Rakke 104:52 ning korduskohtumisest Rakke meeskond loobus. Ilves Transpordi võitu andis suurima panuse Rivo Täheste, kes kostitas vastaseid koguni 37 punktiga.

Rivo Täheste
Veerandfinaalide säravaima soorituse pakkus Rivo Täheste (foto: Ain Liiva)

Ka Väike-Maarja Päästekool tegi kõik selgeks juba esimese mänguga, mis SK Aaspere vastu võideti 109:65. Teine mäng Aasperes möödus rahulikumas võtmes, kus võrdset mängu jagus esimeseks poolajaks. Kolmanda veerandaja 28:14 ülekaal andis valitsevale karikavõitjale siiski 84:72 võidu. Esimeses kohtumises oli Päästekooli parimaks Kevin Täpp 18 punktiga ning kordusmängus panustasid enim Kevin Äkke 18 ja Aivar Päri 17 punktiga.

Poolfinaalid peavad olema peetud novembri lõpuks, edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Karikafinaal toimub 16. detsembril kell 18:00 Rakvere Spordikeskuses.

Karikavõistluste tabelit saab näha SIIT.