Rakvere Tarvas

Karikavõistlustel langesid välja möödunud hooaja valitsejad

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel langesid veerandfinaalides eelmise aasta karikavõitja RLV Massive ja möödunud hooaja meistriliiga võitnud Väike-Maarja Päästekool

Kossuliiga karikavõistlusi alustas septembrikuus neliteist meeskonda ning nüüd on käes lõpusirge, järele on jäänud neli poolfinalisti. Tabeli ülemises pooles lähevad omavahel poolfinaalis kokku RSK Tarvas – Võsu ning alumises tabelipooles leiab heitlemas kuldsele karikale Simuna SK – Lüganuse. Võitjad kohtuvad finaalis 18.detsembril kell 20.00 Rakvere Spordihoones.

RSK Tarvas jõudis veerandfinaalist edasi 27 punktise eduga, kuigi peale esimest mängu poleks julgenud ükski optimist seda ennustada. Esimese omavahelise mängu võitis RSK Tarvas kodusaali seinte toel 79:72, suurimat rolli võidu vormistamisel oli Tarva poolel Oliver Perel ja Marko Kuhil kes tõid oma meeskonna hüvanguks vastavalt 22 ja 17 punkti. RLV Massive poolel tegid enim skoori Erik Kaasik 23 ja Roman Konontšuk 17 punktiga. Teine kohtumine toimus Haljala Spordihoones eile (27.11.2020) ning vaadates ajaloos tagasi ei leidnud varasemalt nii harvanähtava skooriga lõpptulemust 38:58, võit RSK Tarvale. Õhukese koosseisuga mängule tulnud kodumeeskonna parimad selles mägus olid  Aron Kuusik ja Heiko Parrol kaheksa punktiga ning Tarva poolelt tegid hea esituse Martin Laandu 16 ja Kristjan Kroos 13 punktiga.

Võsu meeskond liikus poolfinaali alistades kahel korral Škoda Rakvere ning kahe mängu kokkuvõttes liiguti edasi 17-punktilise eduga. Esimese mängu võõral väljakul suutis Võsu võita tulemusega 81:68, suurimad skooridegijad Võsu poolel olid Jaan Loorens ja Anton Tõštšuk vastavalt 23 ja 17 puntkiga. Škoda Rakvere meeskonda ei aidanud esimeses mängus ka Marek Pritsiku 33 punkti. Teises mängus Võsul oli pinget lõpuni ning kodusaalis saavutas Võsu võidu tulemusega 67:63. Kodumeeskonna kontosse panustasid seekord enim Rando Karpalov 23 ja Jarlet Mägi 14 punkti. Škoda Rakvere meeskonna skoori eest hoolitses tavapäraselt Marek Pritsik 17 punktiga ning hea esitlusega meeskonna parimaks osutunud Martti Tomband 20 punktiga.

Tabeli alumises pooles tegi Lüganuse meeskond kodus sotid Sõmeruga selgeks juba esimeses mängus võites selle 22 puntkiga, tulemus  97:75. Maidlas toimunud mängul osutus kodumeeskonna parimateks kaheksa kolmepunkti viset tabanud Erik Raud 31 ja neli kolmest tabanud Jussi Kaldaru 25 punktiga. Sõmeru poolelt viskasid Mattias Hunt 19 ja Kerdo Kullamäe 17 punkti. Teisele mängule Sõmerule tulid mõlemad meeskonnad õhukese koosseisuga ning peale viigilist avapoolaega 40:40, pani külalismeeskond aluse võidule komanda veerandaja võiduga 29:22 ning lõpptulemus Lüganusele 94:88. Teise mängu skoorikuningad Sõmeru poolel olid vanameister Argo Höövelson 25 ja teine tagamees Arlis Krikk 21 punktiga. Lüganuse mänguvankrit vedasid ootuspäraselt Erik Raud 32 (sh 8-kolmest) ja Henry Tammann 26 punktiga.

Tuline heitlus viimase poolfinaalikoha pärast oli Väike-Maarja valla siseasi ning kokkuvõttes liikus 9-punktilise eduga edasi Simuna SK. Esimene mäng Simunas oli 38-minutini viigiline ning siis said määravaks isiklikud vead ja suurepärases hoos olnud Kristo Saage, Simuna SK võitis mängu tulemusega 100:87. Võitjate poolelt oli pidurdamatu Kristo Saage kes kostitas päästjaid 34 punktiga, Ander Talu panustas omaltpoolt skoori 26 punkti. Päästekooli parimad olid Ivo Kitsing 20 ja Taavi Aava 18 punktiga, oma pitseri mängu jättis teise poolaja algul päästjate ühe liidri Veiko Simmi jalavigastus. Teiseks mänguks Väike-Maarjasse saabusid Simuna SK mehed erinevalt päästjatest suure võidujanuga, kui esimene veerandaeg võideti tulemusega 25:8. Seejärel tegid Päästekooli mängijad omad järeldused ja teisel veerandajal tabati 7 kolmest ning mäng võrdsustus. Kodumeeskond pingutas lõpuni, kuid kahe mängu kokkuvõttes, vajaliku vahet tagasi mängida ei suudetud ning Päästekooli võidutulemusega 91:87 liikus edasi poolfinaali Simuna SK. Võõrustajate skoori kasvatasid Rauno Tikko 25 ja Karel Eesmaa19 punktiga. Külalistele tõi Kristo Saage 31 punkti.

Poolfinaalid peavad olema mängitud hiljemalt 13.12.2020 ning finaal Rakvere Spordihoones toimub 18.12.2020 kell 20:00.

Tänaseks on teada poolfinaalide ajad paaris Simuna SK – Lüganuse. Simunas toimub mäng 05.12.2020 algusega kell 17:00 ning Maidlas 12.12.2020 kell 17:00.