Karikavõistlustel osaleb 18 meeskonda

Lääne-Virumaa Kossuliigas avatakse hooaeg karikavõistlustega. Reedel Virumaa Teataja toimetuses toimunud karikavõistluste loosimises selgus karikavõistluste turniiritabeli paigutus ning põnevaid vastasseise tekkis juba avaringist alates.

Loosimisprotsessi läbi viies tehti väikest viisi ajalugu – kogu ettevõtmisele oli võimalik kaasa elada Virumaa Teataja kodulehel toimunud otseülekande kaudu. Kel otselülitus nägemata jäi, saab loosimist järele vaadata siit: http://virumaateataja.postimees.ee/3830701/selgusid-kossuliiga-karikavoistluste-esimesed-vastased.

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlused

Karikavõistluste juhendi kohaselt said mullused karikafinalistid paigutuse veerandfinaali – karikavõitja RLV Massive paigutus tabeli ülemisse poolde ning karikafinaalis vastaste paremust tunnistama pidanud Väike-Maarja Päästekool jäi vastaseid ootama tabeli alumises osas. Karikavõistluste esimeses ringis osalevad vaid esiliiga meeskonnad, meistriliiga meeskonnad alustavad heitlust teisest ringist.

Fortuunaks olnud Virumaa Teataja spordireporter Merly Raudla tõmbas loosirattast esimeseks paariks printsipiaalse vastasseisu, kus vastamisi lähevad BC Tarvas/Rakvere SK I ja BC Tarvas/Rakvere SK II meeskond. Paari võitja kohtub teises ringis Simuna Spordiklubi meeskonnaga, kes möödunud hooajal teenis meistriliigas hõbemedalid.

Teise paarina astuvad väljakule SK Rakke ja esiliiga uustulnuk Sõmeru. Selle paari võitjat ootab järgmises ringis Raivo Tribuntsovi juhendatav Kadrina Karude meeskond.

Loosiõnne peavad tänama nii Simuna Ivax kui Rakvere Tööriistamarket. Tulenevalt meeskondade arvust, on nemad esimeses ringis mänguvabad ja liiguvad automaatselt teise ringi ehk 12 parema hulka. Simuna Ivax asub mõõtu võtma meistriliiga uustulnukatega Võsult ning Rakvere Tööriistamarketi vastaseks on 1. jalaväebrigaadi (1JVBR) meeskond Tapalt.

Vast üks suurima intriigiga paare on Hulja ja esiliiga uustulnuk Ilves Transport. Hulja näol on tegemist kogenud meeskonnaga, kes viimastel hooaegadel stabiilselt esiliigas medalimängudele jõudnud. Ilves Transport on kuuldavasti aga kokku panemas koosseisu, kuhu kuuluvad suures osas kümmekond aastat järjest meistriliiga medalitele heidelnud endise Väike-Maarja ReinPauli mängumehed. Võitja saab järgmises ringis heidelda Virumaa PK meeskonnaga, kelle näol on tegemist meistriliiga uustulnuka ning tõenäoliselt ka ühe eeloleva hooaja medalinõudlejaga.

Esimese ringi alumise tabeliosa lõpetavad SK KNT ja SK Aaspere/WT Group. Kahtlemata samuti väga põnev vastasseis – Kunda meeskond SK KNT on möödunud hooaja esiliiga võitja ning Aaspere meeskond oli meistriliiga tugev keskmik. Aaspere meeskond alustab heitlust esimesest ringist, sest lõplik otsus selle kohta, kummas liigas osaletakse, on arutlusel. Selle kohtumise tulemus näitab ära, kas ja kui suur on meistriliiga keskmiku ja esiliiga tugevaimate meeskondade tasemevahe. Edasipääseja ristab 12 parema hulgas piigid BGM Ehituse meeskonnaga.

Karikavõistlustel selgitatakse edasipääseja põhimõttel „kahest parem“ ehk edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Esimene kohtumine toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul.

Avaringi kohtumised peavad olema peetud 2. oktoobriks, teise ringi tähtaeg on 23. oktoober. Veerandfinaalidest edasipääsejad peavad olema selgunud 13. novembriks ning finalistid selguvad hiljemalt 4. detsembriks. Karikavõistluste finaal toimub detsembrikuus Rakveres.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.