Kes pääsevad karikavõistluste poolfinaali?

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel on selgunud kaheksa veerandfinalisti. Lisaks kuuele meistriliiga meeskonnale on endiselt konkurentsis ka möödunud hooaja esiliiga võitja SK KNT ning ainult karikavõistlustel osalev Võsu meeskond.

Esimesena teevad otsa lahti valitsev karikavõitja RLV Massive ning Simuna Spordiklubi. Kumbki meeskond veel karikavõistluste raames ühtki kohtumist pidanud ei ole – RLV Massive sai automaatse paigutuse veerandfinaali ning Simuna SK pääses 1/8 finaalist edasi ilma platsile astumata, sest mõlemad Rakvere Spordikooli meeskonnad loobusid viimasel hetkel karikavõistlustel osalemast.

Esimene kohtumine toimub reedel, 4. novembril kell 19:00 Simuna Spordihoones, korduskohtumine leiab aset neljapäeval, 10. novembril kell 19:15 Haljala Gümnaasiumi võimlas.

Tabeli ülemises pooles selgitavad teise poolfinalisti Kadrina Karud ja Võsu. Karude jaks käis kahel korral üle SK Rakke meeskonnast – avakohtumises saavutati minimaalne 71:70 paremus ning kodusaalis kindlustati 103:62 ülekaaluga edasipääs.

Võsu ja Simuna Ivaxi vahelises seerias jäi avakohtumine 66:66 viiki. Korduskohtumises pidi Ivax läbi ajama ilma oma vigastatud liidri Erkki Sillamaata ning 89:67 kaotusest ei olnud pääsu.

Karikatabeli alumisest poolest leiame esmalt 1. jalaväebrigaadi ja liiga uustulnuka Virumaa Pallimängude Kooli. Kokkuleppel Rakvere Tööriistamarketi meeskonnaga pidasid sõdurid vaid ühe kohtumise ning ülekaal oli ilmselge – 1JVBr võitis mängu koguni 115:50.

Virumaa PK pidi veerandfinaali jõudmiseks samuti pidama vaid ühe mängu. Ilves Transpordi vastu võeti avakohtumises 98:76 võit ning teises mängus saadi 20:0 loobumisvõit.

Suurimat tähelendu on karikavõistlustel teinud mullune esiliiga võitja SK KNT. 1/8 finaalis lülitati konkurentsist kevadel meistriliigas neljandale kohale platseerunud BGM Ehitus. Võidule pandi alus hea kodumänguga, mis suudeti 72:62 enda kasuks kallutada. Korduskohtumises suutis BGM Ehitus küll kaotusseisu kiiresti tagasi mängida, kuid mängu viimasel minutil oli korvpallijumal Kunda mängijate poolel, kes kaotusseisu kuuele punktile (94:88) vähendada suutsid.

Nii pääseski SK KNT meeskond veerandfinaali kokkuvõttes neljapunktilise paremusega ning ees ootab juba kõvem pähkel – mullune karikafinalist ja valitsev meistriliiga meister Väike-Maarja Päästekool.

Sarnaselt RLV Massive meeskonnale sai ka Päästekool otsepaigutuse veerandfinaali ning seega ühtki kohtumist karikavõistlustel veel peetud ei ole. Esimest korda astutakse väljakule pühapäeval, 6. novembril kell 13:00 Kunda Spordikeskuses.

Karikavõistluste veerandfinaalid peavad mängitud olema 13. novembriks. Poolfinaali pääseja selgub kahe kohtumise kokkuvõttes, esimene kohtumine toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul. Edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes.