Karikavõistlused algasid Tamsalu võiduga

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste avamängus võõrustas Tamsalu/JaKon Ehitus eile Simuna Spordiklubi meeskonda ning võttis magusa 73:58 võidu.

Livar Liblik
Livar Liblik oli 16 punktiga Tamsalu meeskonna resultatiivseim (foto: Ain Liiva)

Tamsalu alustas kohtumist koduseinte toel hästi, minnes kiirelt 5:0 juhtima. Esimese ehmatuse järel leidis oma mängu ka Simuna ning veerandaja keskel näitas tabloo 7:7 viiginumbreid. Perioodi teine pool kuulus aga selgelt kodumeeskonnale, kes meeskondliku tegutsemise ja tugeva lauavõitluse tulemusel esimese veerandaja 22:10 enda kasuks kallutas.

Jõudude vahekord püsis sarnasena ka teise veerandaja esimeses pooles, kuid domineerivamaks pooleks oli Tamsalu meeskond, kes suutis oma pikkuse maksvusele panna. Kohtumise suurim vahe säras tablool 2 minutit enne pikemat puhkepausi, mil kodumeeskonna edu oli 40:20. Tamsalu põhimeeste puhkust oskuslikult ära kasutanud Simuna lõpetas poolaja 11:0 spurdiga ning vähendas kaotusseisu 40:31-le.

Külalised jätkasid isukalt ka teise poolaja alguses ning 6-minutilise mängu järel oli vahe kahanenud kuuele punktile – 44:38. Emotsionaalselt olulise kaugviske tabas veerandaja viimastel sekunditel Tõnis Vainus, kes Tamsalu viimaseks perioodiks 53:45 eduseisu viis.

Neljanda veerandaja alguses pääses Tamsalu Janari Taari 6 punkti toel juhtima juba 61:47, kuid Simuna ei visanud püssi põõsasse. 29 punkti visanud Kaspar Põldmaa kahe järjestikkuse kaugviske abil jõudsid külalised 3 minutit enne kohtumise lõppu taas vaid 5 punkti kaugusele (61:56). Lõpp kuulus siiski Tamsalule, kes Tõnis Vainuse ja Karel Eesmaa vedamisel läheb korduskohtumisele vastu soliidses 15-punktilises eduseisus.

Ühtlaselt tegutsenud Tamsalu meeskonnas jõudis kahekohalise punktiskoorini neli mängijat – Livar Liblik viskas 16, Karel Eemaa 15, Janari Taar 14 ning Algis Liblik 12 punkti. Simuna meeskonna 58st punktist pooled viskas Kaspar Põldmaa (sh 6 kaugviset), Alo Põldmaa lisas 11 ning Kristjan Hiire 10 punkti.

Selle paari korduskohtumise aeg praeguseks veel kokku lepitud ei ole. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Selle paari võitjale tuleb vastane printsipiaalsest vastasseisust, kus kohtuvad möödunud hooaja esiliiga pronksmedalite heitlusega lõpetanud Sõmeru ja Hulja.