EELVAADE: Simuna SK – Tamsalu/JaKon Ehitus

Lääne-Virumaa Kossuliiga uue hooaja avapaugu teevad Tamsalu/JaKon Ehitus ja Simuna Spordiklubi, kes astuvad karikavõistluste kohtumises väljakule esmaspäeval 18. septemberil kell 19:30.

Tamsalu/JaKon Ehitus lõpetas mulluse hooaja Kossuliiga esiliiga 5. kohal, Simuna Spordiklubi saavutas meistriliigas 6. koha. Tamsalu jaoks on karikavõistlustel osalemine esmakordne, Simuna võistkond jõudis mullu veerandfinaali, kus tuli alla vanduda hilisemale finalistile RLV Massive meeskonnale.

Livar Liblik karikafinaal 2016 MVP
Kas möödunud hooajal Väike-Maarja Päästekooli karikavõitjaks vedanud Livar Liblik suudab sel hooajal Tamsalu karikavõistluste esimesest ringist edasi viia? (foto: Ain Liiva)

Kahe hooaja vahel on Tamsalu koosseis saanud märkimisväärset täiendust – Väike-Maarja Päästekoolist lisandus Livar Liblik, BGM Ehitusest Janari Taar ja Argo Liivak, pisikese pausi järel teeb maakonnaliigas come-back’i Algis Liblik.

Simuna meeskonna koosseisust ei leia enam Raido Villersit, mis on neile kahtlemata suureks kaotuseks, kuid tegelikkuses mängiti ka pea terve eelmine hooaeg ilma temata, sest erinevad vigastused ei võimaldanud kogenud ääremängijal meeskonda aidata. Nimekirja on lisandunud 195-sentimeetri pikkune Oliver Sibolt ning kaks noormängijat – Kaarel-Gustav Põldmaa ja Henry Hiire.

Kui võrrelda meeskondade koosseisusid, siis tagaliinis on Simuna meeskonnal sügavust kahtlemata rohkem – Kaspar Põldmaa, Alo Põldmaa ja Karlis Karm on kõik kogenud mängumehed, hea vahetusmehena on pingilt võtta ka Helari Sirelpuu. Ka ääremängijate osakond on Simunal mitmekülgne, Ainar Villers on üks meeskonna liidreid ning kogemust toob juurde Rauno Lett. Tõsi, Lett pole küll viimastel hooaegadel väga palju kohal käinud, saab näha, kas karikamängudeks on mees kohal või mitte. Korvialune tsoon on Raido Villersi puudumisel meeskonna nõrgim koht, sest Kristjan Hiirele võrdväärset vahetust võtta ei ole.

Tamsalu senine liider on olnud ääremängija Karel Eesmaa, kuid Livar Libliku lisandumisega see ilmselt muutub. Liblik on küll juba 37-aastane, kuid tõestas kevadisel finaalpäeval peetud meistriliiga pronksimatšis ilmekalt, et tema „best before“ pole veel kaugeltki kätte jõudnud (16 punkti ja 6 lauapalli). Tagaliinis toimetavad lisaks Liblikule veel Andro Kirsipuu, Henry Kaevu ja Jaano Konnapere. Ka ääremängijate nimekiri on tamsalulastel üsna mitmekülgne – Eesmaale pakuvad seal tuge Holden Sepp, Kristjan Nurmsalu, Arlen Liivak ja uus täiendus Argo Liivak. Tamsalu meeskonna korvialune oli siiani nende nõrgim koht, sest Tauno Pukk pidi seal sisuliselt üksinda võitlema. Janari Taari ja Algis Libliku lisandumine annab neile aga ka sellesse tsooni mitu käiku juurde ning võrreldes Simunaga ollakse seal nüüd tugevamad.

Võib eeldada, et selles paaris näeb üsna tasavägist heitlust, kuid kogemuste ja parema treenituse arvelt on kerge eelis Simuna meeskonnal.

Seeria esimene kohtumine toimub seega juba homme, esmaspäeval 18. septembril kell 19:30 Tamsalus, korduskohtumise aeg eelvaate kirjutamise ajaks veel teada ei ole. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Selle paari võitjale tuleb vastane printsipiaalsest vastasseisust, kus kohtuvad möödunud hooaja esiliiga pronksmedalite heitlusega lõpetanud Sõmeru ja Hulja.