EELVAADE: RSK Tarvas II – SK Aaspere

RSK TarvasLääne-Virumaa Kossuliiga karikatabeli alumises osas on üheks paariks SK Aaspere ning RSK Tarvas II. Selles vastasseisus toimub esimene mäng teisipäeval kell 18:30 Rakvere Rahu hallis.

Aaspere meeskond mängis veel ülemöödunud hooajal meistriliigas, möödunud hooajal jäädi aga esiliigas viimaste sekka. RSK Tarvas II on moodustatud mängijatest, kellel vanust valdavalt 15-17.

SK Aaspere meeskonnas on tegelikult sisu rohkem, kui eelmise hooaja tulemused näitavad. Kehv tulemus oli paljuski põhjustatud sellest, et paljudel mängudel meeskonna liidrid välismaal töötamise tõttu osaleda ei saanud ning osa mängijaid kuulus ajateenistuse tõttu Kossuliiga meistriliigas pallinud 1JVBr võistkonna koosseisu. Aaspere meeskonna kõige nõrgem koht on nende tagaliin, kus ühtegi väga säravat tegijat ei ole. Seevastu Tanel Virtmann, Uku Kams ja Veiko Vahtramäe on ääremängijatena kogenud ja arvestatavad mängumehed. Aaspere meeskonna korvi all toimetab aga väga atleetlik ja ohtlik keskmängija Aivo Aru, kes möödunud hooajal oli ka meeskonna suurim skooritegija.

RSK Tarvas II meeskonna nimekaimad tegijad on U16 vanuseklassi Eesti koondise mängijad Kristo Tammiksaar ja Martin Laandu. Noortele kohaselt on meeskond väga ühtlane ning kindlasti üritatakse aktiivse kaitse ja treenitusega Aaspere elu ebamugavaks teha. Meeskonna treeneriks on suvel Eesti U18 koondist juhendanud Vaido Rego.

Selle seeria esimene kohtumine peetakse Rakvere meeskonna koduväljakul töönädala sees. Saab näha, kui suurt mõju avaldab see Aaspere koosseisule. Peaks Aaspere kohtumisele minema pooliku koosseisuga, on noortel kindlasti hea võimalus avamängus võidule mängida. Edasipääseja selgub siiski kahe mängu kokkuvõttes ning otsustav mäng toimub juba reedel 22. septembril kell 19:15 Haljalas.

Selle vastasseisu võitja seisab järgmises ringis raske katsumuse ees, sest vastu tuleb viimase kolme hooaja karikavõitja Väike-Maarja Päästekool, kes ainsa meeskonnana alustab turniiri veerandfinaalist.