Kossuliigas pole ühtki kaotuseta meeskonda

Koos aasta lõpuga tõmmatakse joon alla ka Lääne-Virumaa Kossuliiga põhiturniiri esimesele poolele. Kui meistriliigas on jäme ots valitseva meistri Väike-Maarja Päästekooli käes, siis esiliigas minnakse esimese ringi viimasele voorule vastu kolmikjuhtimisel.

Seitsme meeskonnaga meistriliigas on viie võidu ja ühe kaotusega esimesel kohal Väike-Maarja Päästekool. Kaks kaotust on saanud nii RLV Massive, Kadrina Karud kui ka Simuna Spordiklubi. Tabeli keskmikud on Virumaa Pallimängude Kool ja 1. jalaväebrigaad ning ainsana püsib seni võiduta BGM Ehitus.

Kahvatu hooaja alguse järel leidis hea hoo Virumaa PK, kelle viimane kuu on olnud tõeliselt väljakutsete rohke, sest lisaks põnevale karikavõistluste poolfinaalseeriale tuli neil Väike-Maarja Päästekooliga vastamisi minna ka meistrivõistluste põhiturniiri raames.

Päästjad on mõlemal puhul pääsenud üle noatera: kui karikasarjas alistati sitke vastane kahe punktiga kahe kohtumise summas, siis täpselt samasuguse vahega lahkuti ka viimati teisipäeval meistrivõistluste mängult, kus tabloo näitas nende võidunumbriteks 74:72.

Käesoleva aastanumbri sees on Lääne-Virumaa Kossuliigas pidamata veel kaks mängu – 17. detsembril kell 17 võtab Simuna SK kodusaalis vastu Virumaa PK meeskonna ning 19. detsembril kell 19.15 astuvad Väike-Maarja Spordihoones väljakule Päästekool ning 1. jalaväebrigaad.

Tõeline „verevalamine“ käib aga aste madalamal esiliigas, kus lõviosa esimesest ringist puhaste paberitega läbinud Ilves Transport ja SK KNT said mõlemad kirja oma esimesed kaotused.

Väike-Maarja meeskond Ilves Transport jäi seejuures alla just SK KNT-le 57:65. Erakordselt kehva viskepäeva trotsinud väikemaarjalased suutsid seejuures 35 vabaviskest realiseerida vaid 15, mis kokkuvõttes saigi neile saatuslikuks.

Võitjate parimad olid Toomas Hain ja Roger Kaldaru võrdselt 13 punktiga, kaotajate poolel jõudsid kahekohalise punktiskoorini vaid Rivo Täheste ja Marek Suits, kes viskasid vastavalt 12 ja 10 punkti.

Toomas Hain
SK KNT keskmängija Toomas Hain oli Ilves Transpordi vastu 13 punktiga meeskonna parim

Kunda meeskond ei saanud aga ainujuhtimist pikalt nautida, sest juba järgmises voorus jäädi Kadrina Spordikeskuses üllatavalt kindlalt alla Huljale. Esimene poolaeg kulges küll kundalaste juhtimisel, kuid teisel poolajal läks Hulja oma teed ja noppis magusa 83:66 võidu.

Suured teened huljalaste võidus olid Andres Saukasel, kes viskas 26 punkti. SK KNT parim oli Roger Kaldaru 13 punktiga. Hulja edu võti peitus ka Sten Pobbuli oskuslikus ohjeldamises, sest enamasti resultatiivselt tegutsev mängumees hoiti vaid 11 punkti peal.

Andres Saukas
Andres Saukase (palliga) suurepärane mäng aitas Huljal alistada SK KNT

Esiliiga juhtkolmikule hingab neljandal kohal kuklasse mulluse hooaja komeet Tamsalu/JaKon Ehitus. Kohad viiendast kuni seitsmendani on ära jaotanud Rakvere Tööriistamarket, Sõmeru ja SK Rakke. Tabeli lõpuosas on kolm meeskonda, kel senistest mängudest kirjas üks võit – Simuna Ivax, SK Aaspere ning Simuna Artiston.

Viimaste mängude põhjal võib eeldada, et play-off’i potentsiaal (kevadistele kohamängudele pääseb tabeli kuus esimest) on kahtlemata olemas ka SK Aaspere meeskonnal. Et tabeli lõpust keskmike hulka tõusta ja praeguseid kaarte segada, tuleb neil selleks põhiturniiri teises ringis koguda rohkem võite kui kaotusi.

Karikavõistlustel selgub käesoleva hooaja tiitliomanik juba reedel, 16. detsembril algusega kell 19, mil Rakvere Rahu hallis astuvad igipõlises vastasseisus väljakule valitsev karikavõitja RLV Massive ning Väike-Maarja Päästekool.

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikafinaal 2016

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.