Esiliiga põhiturniiri lõpp pakub hulgaliselt põnevust

Esiliigas on ees ootamas ülipõnevad kaks nädalat, sest ühtviisi põnev heitlus on käimas nii põhiturniiri kõrgeimate asetuste kui viimase play-offi koha pärast.

Rakvere Tööriistamarket
Kas Rakvere Tööriistamarket pääseb play-off’i? (foto: Ain Liiva)

Pikalt suveräänset liidrikohta hoidnud Ilves Transport teenis lühikese ajaga kaks kaotust (Ekonet Eestilt ja Simuna Ivaxilt), mis kukutas nad samale pulgale Ekonet Eesti ja Sõmeruga. Kõigil meeskondadel on kirjas 3 kaotust, Sõmerul on jäänud pidada üks mäng, Ekonet Eestil ja Ilves Transpordil kaks.

Kui ükski meeskond järgnevates mängudes kaotusekibedust ei tunne, läheb põhiturniiri järel surnud ringi puhul võitude ja punktide lugemiseks. Erakordselt põnevaks muudab seisu see, et kõigil meeskondadel on omavaheliste mängude saldo 2 võitu ja 2 kaotust, mis tähendab, et paremusjärjestuse määramisel saab otsustavaks punktiskoor. Selle põhjal võidaks põhiturniiri Ilves Transport, kelle saldo on +7, teiseks platseeruks Sõmeru, kelle +- skoor on 0 ja kolmandaks jääks Ekonet Eesti -7’ga. Ehk siis, sellise stsenaariumi korral pääseks Ilves Transport ja Sõmeru otse poolfinaali ning Ekonet Eesti alustaks veerandfinaalist põhiturniiri 6. koha meeskonna vastu.

Just viimase play-off koha nimel käib samuti põnev heitlus, sest kaks mängu enne põhiturniiri lõppu on 5 võidu ja 9 kaotusega 6.-7. kohta jagamas SK Vinni Tammed ja Rakvere Tööriistamarket. Määravaks võib seejuures saada just meeskondade omavaheline kohtumine 21. märtsil. Esimeses ringis suutis 89:79 võidu võtta Vinni meeskond.

Põhiturniiri neljanda ja viienda koha jagavad omavahel ära Simuna Ivax ja viimase kahe aasta finalist SK KNT meeskond. Mullu esiliiga autsaiderite hulka kuulunud Ivax on sel hooajal oluliselt löögijõulisem, kuid veerandfinaalis tuleb suure tõenäosusega vastamisi minna just SK KNT meeskonnaga, kes ei ole lihtne pähkel pureda.

Põhiturniiriga tõmbavad oma senisele hooajale joone alla SK Aaspere ja SK Rakke, kes on hooaja jooksul võidurõõmu tunda saanud vaid kahel korral.

Põnev hooaeg kulmineerub 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuva finaalpäevaga, kus selgitatakse välja mõlema liiga medaliomanikud.