Juris Umbrasko

EELVAADE: mida suudab JaKon Ehitus veerandfinaalis Vinni Tammede vastu?

Esiliiga kolmanda veerandfinaalpaari moodustavad põhiturniiri neljanda koha meeskond SK Vinni Tammed ning viienda asetusega JaKon Ehitus/Tapa.

JaKon Ehitus mängib esiliigas aastase vaheaja järel – mullu oli Kossuliigas hooaja alguses testturniir, mille tulemusel osales toona Tamsalu nime all mänginud meeskond aste kõrgemal meistriliigas. Käesolev hooaeg on meeskonnal kulgenud tõusude ja mõõnadega, kuid tugeva lõpu toel koguti lõpuks 12 võitu ja 8 kaotust. Play-off’iks sai meeskond kõvasti täiendust korvi alla, kui pikalt vigastatud olnud ja hooaja esimeses pooles meistriliigas Simuna Spordiklubi värve esindanud Janari Taar taas põhiturniiri viimades voorudes palliväljakule naasis.

SK Vinni Tammed tõusis üheks medalinõudlejaks pärast aastavahetust, kui meeskonnaga liitus koguni 9 uut mängijat – RSK Tarva noormängijad liikusid pärast avaringi Rakvere Tööriistamarketist üle Vinni meeskonda. Põhiturniir lõpetati siiski sarnaselt JaKon Ehitusele 12 võidu ja 8 kaotusega.

Favoriidina läheb seeriale vastu Vinni meeskond, kes põhiturniiril mõlemad omavahelised kohtumised võitis. Sügisel pandi kodusaalis oma paremus maksma tulemusega 75:66 ning teise ringi alguses läks vaja lisaaega, et vastane võõrsil 103:101 üle mängida.

Seeria esimene kohtumine toimub juba täna õhtul kell 19:15 Tamsalus, korduskohtumine peetakse järgmisel pühapäeval, 7. aprillil kell 19:00 Vinnis.

Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi BGM Ehituse (1.) ja Rakvere Tööriistamarketi (7.) veerandfinaali võitjaga.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.