Argo Höövelson

Sõmeru läheb kordusmängule 11-punktilises eduseisus

Esiliiga veerandfinaali avamängus alistas Sõmeru võõrsil SK KNT meeskonna 87:76.

Kohtumise algus möödus punkt-punkti heitluses – kuue minuti järel säras tablool kodumeeskonna 10:9 eduseis. Seejärel pani Sõmeru teise käigu sisse ning võitis esimese veerandaja 27:19.

Teise perioodi algul viskasid külalised veel kaheksa vastuseta punkti ning käristasid vahe juba 35:19-le. Võõrustajaid see aga ei murdnud, sest Janar Sädeme ja Märt Ait vedasid kundalased poolaja eelviimaseks minutiks vaid nelja punkti kaugusele (40:36). Mikk Põdersalu vastas aga kohe kahe järjestikkuse kaugviskega, mille tulemusel mindi poolajapausile seisul 48:37.

Teisel poolajal mängus pööret ei toimunud. Kodumeeskond suutis küll mitmel puhul kaotusseisu ühekohaliseks vähendada, aga Sõmerul oli alati vastus olemas. Lõppskoor 87:76 tähendab seda, et järgmisel reedel 5. aprillil kell 19 algavaks kordusmänguks on Sõmeru meeskonnal 11-punktiline edu.

Võitjate parimaks kerkis 19 punktiga Argo Höövelson, kaotajate poolel vastas Gert Press 17 punktiga.