Andres Sõber

Andres Sõber: “Kullamäe tuleb laupäeval ja sahistab Päästekoolile rohkem kui ühe kolmese!”

Laupäeval kulmineerub Rakvere Spordikeskuses Lääne-Virumaa Kossuliiga ülipõnev hooaeg. Päeva naelaks on kell 18:00 algav meistriliiga finaal põhiturniiri võitja Väike-Maarja Päästekooli ning värske Saku II liiga võitja Kadrina Karude vahel. Võtsime ühendust Karude peatreeneri Andres Sõbraga ning uurisime tema mõtteid laupäevase mängu kohta.

Olete aastase vaheaja järel finaalis. Poolfinaal kõrgema asetusega 1JVBr meeskonnaga kujunes ootamatult ühepoolseks. Kuidas seeria kokku võtad?

Tapal on kõvad poisid – Talu, Lille, Tammet ja teised… me olime kohati täitsa hädas ja need mängud oleks võinud vabalt ka teist pidi minna.

Olete värske Saku II liiga võitja. Kas olete pärast seda trenni ka teinud või panite “jalad seinale”?

Teeme ikka trenni, üle päeva natuke nokitseme. Meil ju U18 poisid, nendega vaja toimetada. Vanemad mehed Mets, Tribuntsov ja Ehte käivad kaks korda nädalas liigutamas.

Saku II liiga finaalturniiril panite kõigile pika puuga. Kas tulistasite padrunid tühjaks või jätsite midagi Kossuliiga finaali jaoks ka?

No kui vastasmeeskonnas mängib Eesti üks andekamaid korvpallureid Kristo Saage, siis ma lähen juba iseenesest käima ja küll ma suudan siis poisid ka käima ajada. Ega vastastel on ka hea punt ja ma loodan, et tuleb kõva ragin.

Saage vs Foster – tõotab tulla tuline duell. Mõlema mängija rolli oma meeskonna edus on raske ülehinnata. Kas olete Saage ohjeldamiseks valmis?

Plaan on väga lihtne, võin juba ette ära öelda – Foster hakkab teda võtma, las möllavad ja teevad selgeks, kumb on kõvem vend. Mõlemad on andekad korvpallurid.

Põhiturniiril jäid teie mängud Päästekooliga 1:1, aga nemad võitsid põhiturniiri. Kumb on finaalis favoriit – kas Kossuliiga põhiturniiri parim või Saku II liiga parim?

Mõlemad on võrdsed, nii et ma ütlen 50-50. Neil on seal kogenud mehed, lisaks Saagele veel Laanemets ja teised. Meil on ka mõned kogenud mehed, aga palju noori ka. Ja no me tuleme Saku II liiga võidufooni pealt…!

Gert Kullamäe sai “Viskekahur 2019” viskevõistlusele wild-card kutse ja tuleb paneb Kastan Arena korvivõrgud põlema. Kuidas kokkulepe on – kas ta tõmbab ka finaalmänguks dressi selga?

Igal juhul! Ja ma olen kindel, et paneb Päästekoolile rohkem kui ühe kolmese ära!

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.