Ilves Transport

Ilves Transport jõudis kolmandat aastat järjest esiliiga finaali!

Esiliiga poolfinaali otsustavas kolmandas kohtumises võttis Ilves Transport võõrsil magusa 60:56 võidu ning sammus kolmandat aastat järjest finaali!

Kolmas mäng toimus taaskord kõrgema asetusega Sõmeru koduväljakul ning kodumeeskond haaraski ohjad, kontrollides esimest poolt mängust – avaperioodi võideti 21:15 ning poolajal näitas tabloo 33:29.

Kolmanda veerandaja alguses võtsid külalised järgi ning läksid möödagi, kuid veel kaks minutit enne veerandaja lõppu oli vahe vaid 44:43 Ilves Transpordile. Veerandaja lõpus õnnestus Väike-Maarja meeskonnal aga teha 7:2 spurt, mis nad viimaseks veerandajaks 51:45 ette viis. Viimasel veerandajal jõudis Sõmeru mitmel puhul vaid kolme punkti kaugusele, kuid rohkemaks sel korral jaksu ei olnud. 60:56 võiduga sulges Ilves Transport teist hooaega järjest Sõmeru meeskonna tee finaali.

Võitjate skoori eest hoolitsesid peamiselt kaks mängijat – Sven Pugonen viskas 23 ning Rivo Täheste 21 punkti. Sõmeru skoori eest hoolitses enim 17 punkti visanud Argo Höövelson.

Sõmeru meeskond astub seega laupäeval Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval väljakule kell 12:00 algavas pronksimängus, kus vastaseks Kossuliiga ajaloos esmakordselt medalimängudele jõudnud Rakvere Tööriistamarket.

Kell 14:00 algavas esiliiga finaalmängus läheb Ilves Transport vastamisi Vinni Tammedega, kes samuti varem nelja parema hulka jõudnud ei ole.