A-alagrupis jätkab liidrina Tamsalu

Testturniiri A-alagrupis jätkab liidrina Tamsalu/JaKon Ehitus, kes alistas viimati võõrsil Ilves Transpordi meeskonna 84:78.

Livar Liblik
Livar Liblik oli 22 punktiga Tamsalu resultatiivseim (foto: Ain Liiva)

Kodumeeskond hoidis Tamsalu kolme minuti jooksul “kuival” ning pääses 6:0 juhtima. Järgneva kahe minuti jooksul vastasid tamsalulased aga seitsme punktiga ning pääsesid omakorda juhtima. Veerandaja teine pool kuulus täielikult külalistele, kes esimese perioodi järel juhtisid juba 26:12.

Teisel veerandajal suutis Tamsalu oma eduseisu veelgi kasvatada, juhtides parimal hetkel juba 19 punktiga. Pikemakasvulise koosseisuga tamsalulased kontrollisid korvialust ning lisaks näidati suurepärast tabavust kaugviskejoone tagant – selle veerandaja 21st punktist koguni 18 tulid kolmepunkti visetest. Poolajavile kõlades särasid tablool Tamsalu 47:32 edunumbrid.

Teisel poolajal üritas Ilves Transport mängu murrangut tuua maa-ala kaitsega. Kolmandal veerandajal see siiski ei õnnestunud, Tamsalu suutis vastase mänguga hästi kohaneda ning kasvatas viimaseks perioodiks vahe 66:48-le.

Mäng ei olnud aga kaugeltki tehtud – viimase veerandaja lõpus sai Ilves Transport oma kaitse pidama, tegi nelja minutiga 16:4 spurdi ning vähendas kaotusseisu vaid kuuepunktiliseks (64:70). Hetkelisest paanikast toibunud Tamsalu suutis paari tabamuse toel vahe taas suuremaks saada, kuid põnevus püsis lõpuni. Vabavisete virvarris suutsid külalised siiski piisavalt kindlad olla ning kirjutasid tabelisse magusa 84:78 võidu.

Võitjate parimad olid Livar Liblik 22 ning Janari Taar 21 punktiga, kaotajate poolel vastasid Rivo Täheste 16, Marek Suits 15 ja Olev Soolep 14 punktiga.

Kaks vooru enne testturniiri lõppu on Tamsalu täisedu 6 võiduga A-alagrupi liider ning ees ootamas rasked mängud Kadrina Karude ja RSK Tarvas I meeskonnaga. 1 võidu kõrvale viienda kaotuse teeninud Ilves Transport on hetkel 7. kohal, järgmistes voorudes minnakse aga vastamisi SK Aaspere ja SK Rakkega, kust on kindlasti võidulisa oodata.

Lääne-Virumaa Kossuliiga turniiritabelite hetkeseisu saad näha SIIT.