SK KNT kaotus viib RSK Tarvas II meistriliigasse

Testturniiri B-alagrupi kohtumine SK KNT ja Ekonet Eesti vahel otsustas selle, kas testturniiri järel jätkab meistriliigas SK KNT või RSK Tarvas II meeskond. Kundalased kaotasid mängu Ekonet Eestile 84:96 ning jätkavad esiliigas, RSK Tarvas noortevõistkond saab aga ülejäänud hooaja jooksul end proovile panna meistriliiga meeskondade vastu.

Kossuliiga esiliiga novembri parim mängija Rainer Talpas
Rainer Talpas viskas SK KNT vastu 38 punkti (foto: Ain Liiva)

SK KNT asus viieminutilise mängu järel 14:4 eduseisu, kuid esimese veerandaja lõpuks juhtis juba Ekonet Eesti 22:20. Teisel mänguperioodil kasvatasid külalised eduseisu juba kahekohaliseks ning pääsesid poolajaks juhtima 51:39.

Ekonet Eesti kontrollis mängu ka teisel poolajal ning nelja järjestikkuse kaugviske toel kasvatati viimaseks veerandajaks eduseis juba 75:56-le. Kohtumise lõpus suutis küll SK KNT kaotusseisu vähendada, kuid 96:84 kaotus oli tõsiasi.

Kunda meeskonna ambitsioon ei olnudki meistriliigasse pääseda, seetõttu ilmselt ka päris maksimumi endast välja ei pandud. Saadud kaotus võib aga olla määrava tähtsusega edasist hooaega silmas pidades, sest testturniiri mängude tulemused võetakse esiliiga põhiturniirile kaasa.

Võitjate ridades oli suurepärases hoos 38 punkti visanud Rainer Talpas, Mardo Mäeots lisas 19 punkti. SK KNT parimad olid Kert Vergi 20 ning Tauri Tomson 18 punktiga.