Simuna SK alistas võõrsil Päästekooli

Suurepärasesse hoogu sattunud Simuna Spordiklubi meeskond näitas head minekut ka Väike-Maarjas, kui tugeva teise veerandaja toel alistati seni kaotuseta püsinud Väike-Maarja Päästekool 83:74.

Alo Põldmaa
Alo Põldmaa 33 punkti kukutasid Päästekooli (foto: Ain Liiva)

Tasavägiselt alanud kohtumises säras neljaminutilise mängu järel tablool 8:8 viik, seejärel õnnestus Päästekoolil 8:0 vahespurt. Kaks minutit enne esimese veerandaja lõppu jõudis Simuna küll taas viigini (18:18), kuid esimene periood ikkagi 26:22 kodumeeskonnale.

Teisel veerandajal jätkus punkt-punkti mäng kuni neljanda minutini, mil Simuna viskas 14 vastuseta punkti ning pääses poolajaks 52:39 juhtima.

Kolmandal veerandajal õnnestus Päästekoolil nelja minutiga kaotusseis 49:54-le vähendada, kuid Simunal oli kohe vastukäik olemas ning kasvatas viimaseks perioodiks eduseisu taas soliidseks (71:59).

Viimasel veerandajal hoidis kodumeeskond vastast viis minutit “kuival” ning jõudis vaid nelja punkti kaugusele – 71:67. Simuna meeskond suutis halvima siiski ära hoida ning võttis magusa 83:74 võidu.

Suurimad teened Simuna võidus olid Alo Põldmaal, kes viskas 33 punkti. Erkki Sillamaa lisas 18 ning Kaspar Põldmaa 14 punkti. Väike-Maarja Päästekooli parimad olid Taavi Leinart 25 ning Sander Klaan 21 punktiga.

Mõlemal meeskonnal on nüüd turniiritabelis 3 võitu ja 1 kaotus, millega jagatakse RLV Massive järel B-alagrupis 2.-3. kohta.