RSK Tarvasele testturniiri esimene kaotus

Testturniiri A-alagrupis tegi kõva avalduse 1. jalaväebrigaadi meeskond (1JVBr), kes alistas seni kaotuseta püsinud RSK Tarvas I võistkonna kindlalt 96:75.

Sander Ramul
Sander Ramul vedas 1JVBr meeskonna RSK Tarvase vastu võidule (foto: Ain Liiva)

Ilma oma liidrite Mihkel Kure ja Illimar Pilkita mänginud Tarvas jäi 7 minutiga 15:5 kaotusseisu, kuid suutis esimese veerandaja lõpuks vahe 24:19-le vähendada.

Teise veerandaja keskpaigaks sulas 1JVBr eduseis korraks minimaalseks (30:29), seejärel visati aga kahe minutiga 10 vastuseta punkti ning pääseti taas kindlamasse kaugusesse. Poolaja viimastel minutitel võttis Tarvas siiski uuesti järgi ning poolajal näitas tabloo sõdurite eduseisuks 43:42.

Kolmandal veerandajal jätkus punkt-punkti heitlus, kus kerge initsiatiiv kuulus ajateenijatele. Mängu murrang toimus kolmanda veerandaja lõpus, kui Tapa meeskond 69:55 ette läks. Mängu lõpus Tarvasel enam kohtumisse pööret tuua ei õnnestunud ning 1JVBr teenis magusa 96:75 võidu.

Võitjate ridades olid pidurdamatus hoos Sander Ramul ja Johannes Välb, kes viskasid vastavalt 33 ja 26 punkti. RSK Tarvase resultatiivseim oli 23 punktiga Ander Talu.

1JVBr on nüüd neljast mängust kogunud 3 võitu ja 1 kaotuse, RSK Tarvase jaoks oli see kahe võidu kõrval esimene kaotus. A-alagrupi turniiritabelis annavad need vastavalt 3. ja 4. koha.