Meistriliiga uus valitseja on Kadrina Karud!

Lääne-Virumaa Kossuliiga 2016/2017 hooaja meistriliiga võidukarikas kuulub Kadrina Karude meeskonnale, kes koguni 400 silmapaari ees alistas ülipõnevas vastasseisus RLV Massive’i 85:78. Kolmanda koha napsas omale Virumaa Pallimängude Kool, jättes 98:74 võiduga medalita viimase kolme aasta valitseja Väike-Maarja Päästekooli.

Kadrina Karud
Lääne-Virumaa Kossuliiga uus valitseja on Kadrina Karud! (foto: Ain Liiva)

Skoorivaeselt alanud pronksilahingus näitas tabloo neljaminutilise mängu järel seisuks 2:2. Mängu edenedes paranes ka visketabavus, Päästekooli poolel sattus suurepärasesse hoogu Mihkel Mager, kes tabas mitu kaugviset järjest. Esimese veerandaja järel juhtis siiski Virumaa PK minimaalselt 22:21.

Teisel mänguperioodil haaras initsiatiivi Väike-Maarja Päästekool, kes 5.35 enne poolajapausile minekut Argo Höövelsoni vabaviske järel juba 32:24  juhtima pääses. Pikalt eduseisu nautida neil siiski ei lubatud, sest kahe minutiga võtsid Virumaa PK mängijad järele, viigistasid seisu 34:34-le ning poolajaks juhiti 43:41.

Kui esimesel poolajal jõudis sihile vaid üks Rakvere meeskonna kaugvise, siis kolmanda veerandaja alguses tabati kaks kolmepunktiviset järjest ning kasvatati eduseis 49:41-le. Päästekool suutis küll vahe korraks neljale punktile vähendada, kuid seejärel tegi Virumaa PK 10:0 spurdi (59:45) ning läks lõplikult oma teed.

Viimase veerandaja alguses suutis Väike-Maarja meeskond mõne minutiga veel vahe 10-punktiliseks vähendada, kuid väsimus ja vigastused kohtumise lõpuks enam püssirohtu ei jätnud. Kohtumise lõpus suurepärast visketabavust nautinud Virumaa PK võttis lõpuks numbriliselt kindla 98:74 võidu ning teenis liiga debütandina pronksmedalid.

Suurepärases hoos oli Virumaa PK selle hooaja suurim skooritegija Ander Talu, kes viskas 29 punkti ja noppis 8 lauapalli. Mitmekülgse esituse tegi mängujuht Sten Saaremäel, kes lisas 17 punktile 9 lauapalli, 5 resultatiivset söötu ja 3 vaheltlõiget. Kaotajate ridades viskasid Mihkel Mager 19 ning Taavi Leinart 18 punkti, mõlemad võtsid lisaks ka 8 lauapalli.

„Tänane mäng oli selles mõttes keeruline, et mõlemal meeskonnal oli mängijaid puudu. See mäng oleks võinud minna nii ühele kui teisele poole, meid päästis see, et suutsime vahepeal hakata oma kolmepunktiviskeid sisse viskama,“ sõnas Virumaa PK juhendaja Vaido Rego mängujärgses intervjuus. „Suutsime sel hooajal ju tegelikult kõigiga pusida, meil lihtsalt pole kedagi korvi alla panna ja sealt käriseb seetõttu kaitses päris palju. Samas on vastastel meie vastu raske mängida, sest oleme sisuliselt tagamängijate võiskond,“ lisas ta hooaega kokku võttes.

Pronksiheitlus täispikkuses:

Kõrge mängukvaliteediga finaal oli kaasahaarav algusest lõpuni. Esimestel minutitel haaras ohjad enda kätte RLV Massive, minnes kiirelt 5:0 juhtima. Raimond Tribuntsovi vedamisel viskasid Karud järgneva kolme minutiga 7 vastuseta punkti ning haarasid omakorda juhtohjad. Seisult 9:8 pääses Kadrina meeskond 17:10 juhtima ning Haljala esindusmeeskond võttis aja maha. Mõttepausist oli hetkeks ka kasu, sest vastasele võeti kiirelt järele (17:16). Esimesele puhkepausile mindi siiski Karude 23:18 eduseisul.

Teisel veerandajal läks mängu kontroll täielikult Kadrina pallurite kätte, kes veerandaja keskpaigaks eduseisu juba 37:24-le kasvatasid. Seisul 40:29 suutis Massive oma kaitse pidama saada ning poolajapausiks oli vahe taas vaid neli punkti – 44:40 Karude kasuks.

Teisel poolajal jätkasid Haljala mängijad sealt, kust esimene poolaeg pooleli jäi – kiirelt võeti vastasele järele ning terve kolmas veerandaeg jätkati punkt-punkti mänguga, kus juhtiv pool pidevalt vahetus. Veerandaja lõpu eel kontrollis mängu kulgu Massive, kes suutis paari punktiga ette pääseda. Minut enne viimast pikemat puhkepausi suutis Sander Ramul mänguseisu viigistada ning viimasele veerandajale mindi vastu seisul 60:60.

Neljanda veerandaja alguses jätkus võrdsete heitlus. Raimond Tribuntsov vedas Karude tuurid üles, kuid Cristo Kens hoidis Massive’i kannul. Just tema tabamusest suudeti kuus minutit enne normaalaja lõppu viimast korda juhtima asuda (70:68). Seejärel lasti Karudel kolme minutiga 12:0 vahespurt teha ning koguni 80:70 ette pääseda. Massive ei visanud aga püssi põõsasse – Cristo Kensi tabav kaugvise minut enne kohtumise lõppu tõi tabloole 82:78. Viimase poole minuti jooksul Haljala mängijatel kiired viskeüritused enam sihile ei jõudnud ning Kadrina meeskond krooniti 85:78 võiduga maakonna korvpallimeistriks.

Raimond Tribuntsov
Kossuliiga meistriliiga finaali kõige väärtuslikum mängija on Raimond Tribuntsov (foto: Ain Liiva)

Karude resultatiivseim oli Lauri Mets 25 punktiga, Sander Ramul lisas 23 ning finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Raimond Tribuntsov 18 punkti. RLV Massive’i mänguvankrit vedasid Roman Konontšuk ja Cristo Kens vastavalt 22 ja 20 punktiga, mõlemalt lisaks ka 11 lauapalli.

Statistikasse piiludes saab öelda, et Karudele tõid võidu veidi parem visketabavus ning koguni 12 vaheltlõiget. RLV Massive küll võitis lauavõitluse mäekõrguselt 49-27 (sh 23 ründelauda!), kuid tegi koguni 21 pallikaotust vastaste 12 vastu.

Kadrina Karude peatreeneri Raivo Tribuntsovi hinnangul suutsid nad finaali enda kasuks kallutada tugeva poolfinaali abil: „Meie tänast võitu väärtustab veel rohkem see, et me poolfinaalis saime jagu nii tugevast vastasest nagu Virumaa PK. Tänu neile olime me tänaste meeste jaoks rohkem valmis. Kui vaadata vastaseid – meil oli vastas neli kahemeetrist mängijat, aga me saime hakkama ja mängisime oma mängu.“