Esiliiga meister on Ilves Transport

Laupäeval Rakvere Spordikeskuses toimunud Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäeval viis esiliiga meistrikarika Väike-Maarjasse Ilves Transpordi meeskond, kes finaalis alistas kindlalt 66:48 möödunud hooaja tiitliomaniku SK KNT. Pronksmedalid kuuluvad Sõmerule, kes tulises vastasseisus oli 84:79 üle Hulja meeskonnast.

Sven Pugonen
Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga finaali parimaks mängijaks valiti Sven Pugonen (foto: Ain Liiva)

Põhiturniiril teise koha võtnud Hulja meeskond saabus mitmete asjade kokkulangemise tõttu finaalpäevale vaid kuue mehega, kuid sellest hoolimata möödus kogu kohtumine liiga uustulnuka Sõmeru vastu väga tasavägiselt. Hulja mängijad haarasidki kohe mängu alguses initsiatiivi ning esimese veerandaja lõpuks juhiti 23:18. Teisel mänguperioodil suutis Sõmeru kohamängude pingega kohaneda ning poolajapausiks vähendati kaotusseis minimaalseks – 42:41.

Teine poolaeg kulges mõlemapoolsete võimaluste tähe all ning lühikese pingiga kogenud Hulja suutis viimaseks veerandajaks eduseisu 64:61-le kasvatada. Mängu lõpp kuulus siiski Sõmerule, kes oma liidri Andri Metsaru vedamisel võttis viimasel veerandajal jõuga oma. Lõpptulemuseks 84:79 ning Hulja pidi teist hooaega järjest leppima neljanda kohaga.

Andri Metsaru
Andri Metsaru 43 punkti vedasid Sõmeru pronksile (foto: Ain Liiva)

Finaalpäeva kõige kõvema isikliku sooritusega saigi hakkama just Metsaru, kes viskas koguni 43 punkti, jagas 5 resultatiivset söötu ja tegi 6 vaheltlõiget. Ühtlasi tehti tema takistamisel koguni 10 viga. Suure panuse võitu andsid ka 18 punkti kogunud Madis Kerge ning Asko Meiner, kes 14 punkti ja 12 lauapalliga tegi kaksikduubli. Hulja resultatiivseimaks kerkis 23 punktiga Alvar Värs, Tristan Frederik Murumägi lisas 20 ning Rainer Talpas 17 punkti.

„Mina liitusin meeskonnaga alles lõppfaasis, aga nad olid terve hooaja tublid ja mängisid südilt. Tundes neid mehi, siis nad olid igati selle medali väärilised,“ tunnustas Sõmeru treeneripingil meeskonna medalini tüürinud Madis Putko oma mängijaid. „Kasutasin kõik mõtlemisajad ära, et meestel pea selge hoida ja kord oleks majas – et ei hakataks kohtunikega, omavahel või vastastega seletama. Kui need asjad korras hoida, küll siis tulevad need õnnestumised ka,“ lisas ta.

Pronksiheitlus täispikkuses:

Esiliiga finaalis ristasid piigid põhiturniiri võitja Ilves Transport ning mullune meister SK KNT. Põhiturniiril jäid omavahelised mängud 1:1 ning see andis lootust põnevaks vastasseisuks. Kohtumise algus nii ka läks, kuid domineerivamaks pooleks oli siiski Väike-Maarja meeskond. Esimesed 10 minutit kuulusid neile 21:17. Vaikselt aga kindlalt kasvatas Ilves Transport edu ka teisel veerandajal, kuid mõlemapoolne kehv visketabavus hoidis skoori madalal. Poolajapausile minnes näitas tabloo väikemaarjalaste eduseisuks 35:28.

Kunda meeskond oli esimesel poolajal tõsises hädas kohtumise parimaks mängijaks valitud Sven Pugoneni pidurdamisega, kes tõi oma meeskonna 35st punktist koguni 17. Ühtlasi suutsid Pugonen ja Marek Suits täiesti mängust välja lülitada SK KNT liidri Sten Pobbuli, kes viskas avapoolajal 6 punkti (kõik vabavisetest), kaheksast pealeviskest ükski korvini teed ei leidnud.

Kolmanda veerandaja alguses suutis küll Ilves Transport hetkeks vahe ka kahekohaliseks kasvatada, kuid SK KNT kahe tabamuse järel näitas tabloo mõned minutid seisuks 38:32. Järgneva kahe minuti jooksul tehtud 9:0 spurdiga asus Väike-Maarja meeskond aga 47:32 juhtima ning mängu saatus oli otsustatud. Kunda meeskonna olukorra muutis veelgi raskemaks see, et mitmed põhitegijad olid selleks hetkeks kogunud neli viga ning pidid vahepeal kaaslaste tegutsemisele pingilt kaasa elama.

Viimasel veerandajal kasvas vahe juba 20-punktiliseks ning kohtumise lõpp kuulus tulemuse vormistamisele. 66:48 võit viis vähemalt üheks hooajaks esiliiga esikoha Väike-Maarjasse.

Finaalmängu parimaks mängijaks kuulutati Sven Pugonen, kes väga hea visketabavuse juures kogus 22 punkti, lisaks pidid vastased tema takistamise järel kaheksal korral käe tõstma. Rivo Täheste lisas Ilves Transpordi saldosse 14 punkti (lisaks 9 lauapalli) ning Marten Seepter 10 punkti. Ükski SK KNT mängija kahekohalise punktiskoorini ei jõudnud, parimatena tõid Sten Pobbul ja Roger Kaldaru 9 punkti.

„Lõpp läks nii nagu me lootsime, selle järgi me siia tulime. Esimesel poolel olime natuke uimased, aga poolajal tegime omad korrektuurid ja võtsime selle, mis meile kuulub,“ sõnas Ilves Transpordi tagamängija Marek Suits kohtumise järel.