Kadrina Karud võitsid taas ning jõudsid finaali

Kadrina KarudLääne-Virumaa Kossuliiga teine finalist on Kadrina Karud, kes alistas poolfinaalis kahel korral Virumaa PK. Seeria teises kohtumises kujunesid võidunumbriteks 90:81.

Koduseinte toel alustas kohtumist paremini Rakvere meeskond, minnes juhtima 6:2. Kuni esimese veerandaja eelviimase minutini oligi domineerivamaks pooleks Virumaa PK, kuid õnnestunud perioodi lõpp viis Karud ette 24:20.

Teise veerandaja alguses rebis Virumaa PK järele ning juhtis 25:24, kuid kahe kaugviske toel pääses Kadrina meeskond taas veidi kaugemale (30:25). Sarnaselt eelmisele mänguperioodile sattus Kadrina meeskond taas hoogu just viimastel minutitel, kui Sander Ramuli järjestikkused 8 punkti viisid poolajapausiks külalised 32:35 kaotusseisust 40:39 ette.

Teise poolaja algus kulges Karude dikteerimisel, kes hoidsid kerget eduseisu. 53:50 eduseisult suutsid Kadrina pallurid teha 9:2 vahespurdi ning eduseisu kahekohaliseks kasvatada (62:52). See oli aga häirekellaks kodumeeskonnale, kes resultatiivse ja innuka tegutsemisega viimaseks veerandajaks kaotusseisu 60:65-le vähendas.

Sama hooga jätkas Virumaa PK ka neljanda perioodi alguses, mil kahe minutiga seis 65:65 viigistati. Seejärel haaras initsiatiivi taas Kadrina esindusmeeskond, kuid Virumaa PK ei andnud järele – kolm minutit enne normaalaja lõppu näitas tabloo taas viiginumbreid (74:74). Lõpliku murrangu tõi mängu Albaania noortekoondislane Enes Kita, kes Karude vahetusmehena tabas kaks kaugviset, mis algatasid otsustavaks saanud lõpuspurdi.

90:81 võit viis Kadrina Karud Lääne-Virumaa Kossuliiga meistriliiga finaali, kus meistritiitli nimel tuleb heitlema hakata RLV Massive meeskonnaga. Virumaa PK pronksimängu vastaseks on Väike-Maarja Päästekool.

Suurimad teened Karude võidus olid 28 punkti visanud Sander Ramulil, Raimond Tribuntsov lisas 16 ning Lauri Mets 14 punkti. Virumaa PK parimad olid Ander Talu 23, Kiur Thomas Vehmanen 17 ja Sten Saaremäel 15 punktiga.

6. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval astub Virumaa PK seega väljakule kell 16 algavas pronksiheitluses Väike-Maarja Päästekooli vastu ning Kadrina Karud asub kell 18 algavas finaalis meistritiitli nimel heitlusesse RLV Massive meeskonnaga.