Erkki Sillamaa

JaKon Ehituse alistanud Simuna Ivax jätkab teises ringis puhaste paberitega

Esiliigas võidult-võidule marssiv Simuna Ivax jätkab teises ringis puhaste paberitega, kui viimati alistati kodusaalis raskes mängus JaKon Ehitus/Tapa 74:66.

Tasavägiselt alanud kohtumises õnnestus JaKon Ehitusel avaperiood 19:18 võita. Teisel veerandajal pääsesid külalised hetkeks ka viie punktiga (25:20) juhtima, kuid võõrustajad võtsid järele. Poolaja lõpp kuulus juba Ivaxile, kes puhkepausiks 40:36 juhtima asus.

Teine poolaeg algas skoorivaeselt, eriti suurtes raskustes oli punktiarve kasvatamisega JaKon Ehitus, kes seitsme minutiga vaid viis punkti visata suutis ning 41:49 kaotusseisu jäi. Veerandaja lõpus siiski kosuti ning otsustava perioodi eel näitas tabloo 52:46 Ivaxile. Kodumeeskond kontrollis asjade kulgu ka neljandal veerandajal – kolm minutit enne kohtumise lõppu oldi turvalises 65:57 eduseisus. Siis õnnestus külalistel aga kahe minutiga 9:2 spurt teha ning kaotusseis minimaalseks (67:66) vähendada. Viimane sõna jäi siiski kodumeeskonnale, kes kirjutas järjekordse võidu tabelisse skooriga 74:66.

Simuna Ivaxi parimaks kerkis 22 punktiga Erkki Sillamaa, 17 punkti lisas Helari Sirelpuu. Kaotajate poolel oli resultatiivseim Karel Eesmaa 21 punktiga.

Neljanda võidu järjest teeninud Simuna Ivax on 7 võidu ja 7 kaotusega tõusnud jagama 5.-6. kohta. Avaringis head minekut näidanud JaKon/Ehitus Tapa ei suuda aga kuidagi kaotustejada lõpetada ning on 6 võidu ja 8 kaotusega hetkel 8. kohal.