Ekonet Eesti võttis Sõmerult revanši

Kevade lähenedes hakkab endast märku andma Ekonet Eesti meeskond, kes tasa ja targu turniiritabelis ülespoole kerkib. Viimati võeti jaanuaris saadud 74:92 kaotuse eest revanš Sõmerult, kellest kodusaalis 91:81 parem oldi.

Ekonet Eesti
Ekonet Eesti alistas Sõmeru ning kerkis esiliiga turniiritabelis kolmandaks (foto: Ain Liiva)

Ekonet tegi koduseinte toel asjad selgeks juba avaveerandiga, mis võideti koguni 27:11. Seisul 47:33 lõppenud poolaja järel pandi kolmandal perioodil veel hoogu juurde ning kasvatati viimaseks veerandajaks eduseis juba 20-punktiliseks (71:51). Kohtumise lõpus lasti Sõmerul küll visata 30 punkti, kuid lõpuvile tähistas siiski Ekonet Eesti kindlat 91:81 võitu.

Võitjate skoor jagunes peamiselt nelja mängija vahel – Andres Saukas kogus 23 (sh vv 14/7), Alvar Värs 21, Raigo Pärs 18 ja Aaron Kiik 16 punkti. Sõmeru poolel vastasid Asko Meiner 20, Argo Höövelson 19 ja Mikk Põdersalu 16 punktiga.

Lisaks kaotusele pidi Sõmeru meeskond alla neelama veel teisegi mõru pilli, kui kohtumise teises pooles vigastas jalga alles veidi aega tagasi väljakule naasnud Andri Metsaru.

Mõlemal meeskonnal on nüüd turniiritabelis kirjas 3 kaotust, Sõmerul 12st ning Ekonet Eestil 9st mängust.