SK Aasperele kaks võitu järjest

Esiliigas seni võiduta olnud SK Aaspere jaoks oli möödunud nädal suurepärane – esmalt alistati kodusaalis kolmandal kohal paiknenud Simuna Ivax 87:75 ning kohe järgmisel päeval SK Rakke 69:62.

SK Aaspere
SK Aaspere saavutas kaks võitu järjest (foto: Ain Liiva)

Simuna meeskonnaga peeti maha tõeline põnevuslahing – 22:21 lõppenud esimese veerandaja järel haaras kodumeeskond poolajaks ohjad tulemusega 46:38. Kolmandal veerandajal suutis Ivax aga mängu tagasi tulla ning viimaseks perioodiks omakorda 65:62 ette pääseda. Viimane sõna jäi siiski Aaspere meeskonnale, kes neljanda veerandaja 25:12 ülekaaluga kohtumise võidusadamasse tüüris.

Suurimad teened Aaspere võidus olid Tanel Virtmannil, kes viskas 32 punkti. Simuna Ivaxit ei suutnud kaotusest päästa ka Eerik Sillamaa 38 punkti.

Hooaja esimesest võidust innustust saanud Aaspere mängijad näitasid külma närvi ka päev hiljem SK Rakke vastu. 34:34 viigiseisul lõppenud avapoolaja järel jäädi SK Rakke vastu viimaseks veerandajaks 47:51 kaotusseisu. Ja nii nagu päev varemgi, suudeti ka Rakke vastu paremus maksma panna viimasel veerandajal, mis võideti 22:11 ning kogu kohtumine 69:62.

Taaskord oli Aaspere parim Virtmann 13 punktiga, samaväärse punktiskooriga panustas võitu ka Tanel Toomejõe. Rakke meeskonna resultatiivseimaks kerkis 25 punktiga Ergo Sildmets, 13 punkti lisas Raigo Birnbaum.

Kahe järjestikkuse võiduga pääses SK Aaspere turniiritabeli viimasest kohast, “kinkides” selle positsiooni edasi Rakkele – mõlemal meeskonnal on 12 mängust kirjas 2 võitu ja 10 kaotust.