Ants Rouhijainen

Võit tõstis Ilves Transpordi kolmandale kohale

Tugeva teise veerandajaga võidule aluse pannud Ilves Transport alistas võõrsil 71:61 “meie toidukaubad” meeskonna ning kerkis turniiritabelis kolmandaks.

Esimesel veerandajal suutis paremini mängu käima saada “meie toidukaubad”, kui viiendal minutil asuti Rainer Talpase ja Mardo Mäeotsa kolmestest juhtima 15:5. Veerandaja lõpus ärkasid ka Ilves Transpordi mängijad, kes lõpetasid esimese perioodi 7:0 spurdiga, mille tulemusel jõuti vaid kahe punkti kaugusele – 17:15. Hea hoo leidnud külalised panid täiskäigul edasi ka teisel veerandajal, mil seitsme minutiga visati 24 punkti kodumeeskonna 9 vastu, mille tulemusel 39:26 juhtima asuti. Poolaja viimase kahe minutiga õnnestus “meie toidukaubad” meeskonnal teha aga 8:0 vastuspurt ja poolajaks kaotusseis viiepunktiliseks (39:34) vähendada.

Kolmandal veerandajal jõudude vahekorras muutusi ei toimunud, Ilves Transpordi kontrollis mängu ja kasvatas viimaseks perioodiks edu kümnele punktile (57:47). Kohtumise lõpp möödus rohkete vigade ja vabavisete taktis – kahe meeskonna peale teeniti kokku 29 vabaviset. Kuigi vahe oli vahepeal ka suurem, jäi viimane veerandaeg viiki ning lõppskoor 71:61 Ilves Transpordi kasuks.

Võitjate resultatiivsem oli 14 punktiga Ants Rouhijainen, Rainer Teidla lisas 12 punkti. Kaotajate ridades vastasid Rainer Talpas 15 ja Alvar Värs 13 punktiga.

8 võitu ja 5 kaotust kogunud Ilves Transport tõusis turniiritabelis kolmandaks, “meie toidukaubad” on tihedas konkurentsis 6 võidu ja 7 kaotusega jagamas 6.-8. kohta.