Virmo Tammemägi

Eest ära – Simuna Ivax tuleb!

Esiliigas on hirmsa hoo üles saanud Simuna Ivax, kes teises ringis veel kaotusekibedust tundnud ei ole. Viimati pandi võõrsil tulemusega 94:71 selili seni vaid korra kaotusekibedust tundnud liider BGM Ehitus, kolmes viimases kohtumises on vastased alistatud keskmiselt 33-punktilise ülekaaluga.

Tasavägiselt alanud kohtumises suutis Simuna Ivax veerandaja keskpaigaks 15:9 juhtima pääseda, kuid kodumeeskond võttis järele ning esimene periood lõppes 20:20 viigiseisul. Ka teise veerandaja esimeses pooles oli kerge initsiatiiv külaliste käes, kuid vahe püsis mõnepunktilisena. Kolm minutit enne poolaja lõppu suutis BGM Ehitus nelja punktiga (39:35) juhtima asuda, pikemale puhkepausile mindi aga siiski seisul 39:39.

Ka kolmas veerandaeg kulges esimese poolajaga samas rütmis – algul läks Ivax juhtima (57:51), seejärel võttis BGM Ehitus järgi. Viimase minutiga õnnestus külalistel otsustavaks vaatuseks nelja punktiga (65:61) ette pääseda ning viimasel veerandajal murti liider täielikult. Virmo Tammemägi neljaminutiline 9:0 soolo viimase veerandaja alguses viis Ivaxi ette juba 74:61 ning sellest võõrustajad enam ei kosunudki. 29:10 ülekaal kohtumise lõpus tõi Simuna meeskonnale lõpuks numbriliselt kindla 94:71 võidu.

Võitjate suurimaks skooritegijaks oli taas Erkki Sillamaa, kes viskas 36 punkti. Mängu kangelane Virmo Tammemägi lisas 21 punkti. BGM Ehituse poolel vastas Taimo Tiimus 27 punktiga.

BGM Ehitus on 11 võidu ja 2 kaotusega endiselt liider, kuid lähimal jälitajal Sõmerul on vaid üks kaotus enam. Kolmanda võidu järjest teeninud Simuna Ivaxi saldo on 6 võitu ja 7 kaotust, millega jagatakse 5.-7. kohta.