Võimas lõpp viis Tamsalu võidule

Testturniiri A-alagrupis pidasid põnevuslahingu Sõmeru ning Tamsalu/JaKon Ehitus. Kolmanda veerandaja järel näitas tabloo tamsalulaste eduseisuks 60:57, kuid viimase perioodi 33:11 ülekaaluga sai Tamsalu turniiritabelisse 93:67 võidu.

Janari Taar
Janari Taar vedas Tamsalu võidule Sõmeru üle (foto: Ain Liiva)

Kohtumise alguses haaras ohjad Tamsalu meeskond, kes 15:6 juhtima asus. Sõmeru lõpetas aga esimese veerandaja 9:1 spurdiga ning vähendas kaotusseisu 15:16-le.

Sama hoogsalt jätkas kodumeeskond ka teise perioodi alguses, mil neljaminutilise mängu järel 26:20 juhtima asuti. Poolaja lõpus sai ka Tamsalu oma mängumootori taas paremini käima ning pääses puhkepausiks 42:36 ette.

Kolmandal veerandajal jätkus mäng külaliste kontrolli all – parimal hetkel kasvas eduseisus 9-punktiliseks. Veerandaja viimaste minutitega tuli kodumeeskond aga mängu tagasi ning vähendas vahe 60:57-le.

Tamsalu 16:2 spurt viimase veerandaja esimese nelja minuti jooksul otsustas kohtumise saatuse. Sellest Sõmeru enam ei toibunudki ning mängu lõpuvile kõlades säras tablool tamsalulaste numbriliselt suur, kuid tegelikult raske 93:67 võit.

Tamsalu/JaKon Ehituse resultatiivseimad olid Janari Taar 25 ning Livar Liblik 17 punktiga. Sõmeru meeskonnas vastasid Madis Kerge 16, Argo Höövelson 13 ja Tarvo Seljamäe 12 punktiga.

A-alagrupis jätkab Tamsalu ainsa meeskonnana täisedu 4 võiduga, teise kaotuse järjest saanud Sõmeru langes viiendaks.