Erik Kaasik

Vinni Tammede teekond poolfinaali kujunes oodatust kergemaks

Esiliiga veerandfinaalidest ühepoolseimaks kujunes SK Vinni Tammede ja JaKon Ehitus/Tapa vaheline seeria. Avamängu 90:68 võitnud Vinni meeskond vormistas korduskohtumise võidunumbriteks 84:56 ning pääses kahe mängu kokkuvõttes poolfinaali 50-punktilise paremusega.

Kinniselt alanud mängus asus kodumeeskond kolme minutiga 5:0 juhtima ning kontrollis tervet veerandaega, võites selle lõpuks 21:17. Teisel veerandajal suutis Vinni meeskonnal vahepeal vahe ka veidi suuremaks kasvatada, kuid JaKon Ehitus võttis siiski järele ning eelviimasel minutil jõuti taas nelja punkti kaugusele (36:32). Poolaja lõpus õnnestus kodumeeskonnal veel kahel korral sihile jõuda ning nende tabamuste tulemusel mindi puhkama seisul 40:32.

Teise poolaja alguses hakkasid võõrustajad vaikselt aga kindlalt eest minema. Kolmeminutilise mängu järel oli vahe veel vaid kaheksa punkti (46:38), siis visati aga 13 vastuseta punkti ning mindi lõplikult oma teed. Viimast veerandaega alustati seisul 61:43, kuid Vinni alustas kohe seitsme järjestikkuse punktiga ning kasvatas vahe juba 25-punktiliseks. Lõppskoor 84:56 viis Vinni Tammed lõpuks kahe mängu kokkuvõttes nelja parema hulka 50-punktilise paremusega.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 24 punktiga Erik Kaasik (sh 6 kaugviset). JaKon Ehitus/Tapa poolel vastasid Livar Liblik ning Ergo Sildmets 14 punktiga.

Kahe võiduni mängitavas poolfinaalis lähevad Vinni Tammed vastamisi suurüllataja Rakvere Tööriistamarketiga, kes veerandfinaalis šokeeris põhiturniiri võitjat BGM Ehitust. Tegemist on ajaloolise poolfinaaliga, sest kumbki meeskond pole Kossuliiga nelja hooaja jooksul medalimängudele jõudnud!

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.