Erik Kaasik

Vinni Tammed üllatas võõrsil Ilves Transporti

Esiliigas sai üllatusega hakkama SK Vinni Tammed, alistades võõrsil seni kaotuseta püsinud liidri Ilves Transpordi 71:68.

Külalismeeskond alustas kohtumist bravuurikalt 13:0 spurdiga, lastes Ilves Transpordil esimese korvi visata alles kaheksandal minutil. Esimese veerandaja suutiski Vinni võita seisuga 17:7. Teisel veerandajal ärkas ka kodumeeskond, kes tuli mängu tagasi ja võitis teise veerandaja 21:11 ning viigistas poolajaks seisu 28:28-le.

Teisel poolajal jätkus põnev punkt-punkti mäng. Neljandale veerandajale mindi Ilves Transpordi 1-punktilises eduseisus. Viimasel perioodil suutis kodumeeskond korraks juba kuue punktiga (59:53) juhtima pääseda, kuid Vinni vastas omakorda 8 vastuseta punktiga. Kohtumise lõpus kuulus kerge initsiatiiv taas külalistele, kes vabavisete toel mängu võidusadamasse tüürisid.

Võitjate poolel kerkisid tulemuslikeimaks Erik Kaasik ja Karl-Gustav Kello vastavalt 20 ja 18 punktiga. Ilves Transpordi parimad olid Jaanus Valk 13 ning Marten Seepter 12 punktiga.

Ilves Transpordile esimese kaotuse “kinkinud” Vinni Tammed kerkisid turniiritabelis 4 võidu ja 1 kaotusega Väike-Maarja meeskonna kõrvale 2.-3. kohta jagama, ainsa kaotuseta meeskonnana kerkis ainuliidriks BGM Ehitus.