VEERANDFINAAL: SK KNT – Rakvere Tööriistamarket

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliigas on põnev põhiturniir selja taga ning veelgi huvitavam play-off algamas. Esimese veerandfinaalpaarina võtame vaatluse alla mulluse meistri SK KNT ning Rakvere Tööriistamarketi vastasseisu.

Põhiturniiri kaks esimest meeskonda (Ilves Transport ja Hulja) pääsesid otse poolfinaali, 3.-6. koha meeskonnad selgitavad nelja parema hulka pääsejad veerandfinaalis. Edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.

Valitsev meister SK KNT saavutas 15 võidu ja 3 kaotusega põhiturniiril kolmanda koha, Rakvere Tööriistamarket pääses kohamängudele üle noatera, sest 7 võidu ja 11 kaotusega jagati põhiturniiril 6.-7. kohta SK Rakke meeskonnaga ning edasipääsu tagas paremus omavahelistes mängudes.

Põhiturniiri põhjal on selle paari selge soosik Kunda meeskond – kodus oldi Tööriistamarketist üle 86:68 ning põhiturniiri viimases voorus võõrsil 84:63.

Hendry Engelbrecht
Hendry Engelbrecht

SK KNT suureks tugevuseks on mitmekülgsus ja ühtsus. Selle meeskonna puhul on üsna tavapärane, et kahekohalise punktiskoorini jõuab 4-5 mängijat, mis omakorda muudab nad ohtlikuks iga vastase jaoks.

Meeskonna skooriliidrid on Sten Pobbul, Toomas Hain ja Roger Kaldaru, kuid tähelepanuta ei saa jätta ka kogenud Ilgar Kadõmovit ning Kert Vergit.

Trumpässana on kundalaste treeneril Kalev Sädemel tagataskus varuks G4S Noorteliiga võistkonnas Alexela korvpalli meistriliigas mängiv 201-sentimeetrine talendikas Hendry Engelbrecht. Engelbrecht pole küll põhiturniiril arusaadavalt väga palju abiks käia saanud, saab näha, kas play-off’is on mees kohal või mitte.

Rakvere Tööriistamarketi koosseis on paberil nii pikk, et sellest võiks koostada suisa kaks meeskonda. On nii kogenud tegijaid, kes on maakonna liigat mänginud aastakümneid kui täiesti noort verd, kes suure mühinaga peale kasvab. Hooaja edenedes on võistkonna üheks liidriks kerkinud 18-aastane Karl Soosalu. Põhiraskust kannavad veel Mikk Joorits, Tauri Teder, Andreas Poolen ning keskmängija Ragnar Pajo.

Mikk Joorits
Mikk Joorits

SK KNT mäng on sel hooajal olnud väga stabiilne, vastased alistati keskmiselt 16 punktiga. Kaitse poolest ollakse kogu liigas paremuselt teine meeskond – enda korvi on lastud visata keskmiselt vaid 65 punkti (täpselt sama oli ka Tööriistamarketi kahe mängu keskmine skoor kahes omavahelises mängus).

Kunda meeskond armastab kõvasti skoori teha ning Tööriistamarket saab selles paaris edukas olla vaid juhul, kui vastane suudetakse hoida alla 80 punkti ning ise rünnakul ära visata vähemalt oma hooaja keskmine (75 punkti).

Veerandfinaalis toimub esimene kohtumine madalama asetusega meeskonna kodusaalis. Seeria avakohtumine leiab aset kolmapäeval 29. märtsil kell 20:00 Rakveres ning korduskohtumine 2. aprillil kell 14:00 Kundas.

Just seeria avamäng on selles paaris võtmetähtsusega, sest Kundas on kõigil külalismeeskondadel raske. Koduväljakul pole SK KNT sel hooajal kordagi kaotusekibedust tundnud, kõik 3 kaotust tulid võõral väljakul.

Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi Hulja meeskonnaga, kes saavutas põhiturniiril teise koha.

Alusta vestlust

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.