Valitsev karikavõitja alustas veenva võiduga

Valitsev karikavõitja Väike-Maarja Päästekool alustas uut karikateekonda mäekõrguse 109:65 võiduga SK Aaspere üle. Et poolfinaali pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes, on Väike-Maarja meeskond koha nelja parema hulgas sisuliselt kindlustanud.

Kevin Täpp
Karikavõistlustel Päästekooli esindav Kevin Täpp kostitas vastaseid 23 punktiga (foto: Ain Liiva)

Päästekool suutis vastaseid esimesed viis minutit kuival hoida ning 7:0 juhtima pääseda. Sama hooga ka jätkati ning esimese veerandaja järel näitas tabloo eduseisuks juba 31:13. Teise veerandaja alguses viskas Päästekool 4 kaugviset järjest ning poolajaks kasvas eduseis 61:26-le.

Kolmandal veerandajal said kodumeeskonnal palju mänguaega ka vahetusmängijad ning skoori suutsid teha vaid 2 mängijat – Rauno Tikko ja Sander Klaan. Aaspere ei jätnud võimalust kasutamata ning kolmanda veerandaja 28:14 paremus vähendas viimaseks perioodiks kaotusseisu 75:54-le.

Kohtumise lõpus võttis Päästekool end taas kokku ning korduskohtumiseks Aasperele võimalust ei jätnud – lõpuvile kõlades säras tablool 109:65 Väike-Maarja meeskonna kasuks.

Koguni 18 kaugviset (!) tabanud võitjate parimad olid Kevin Täpp 23, Rauno Tikko 18, Sander Klaan 17 ning Tanel Laumets 16 punktiga. Aaspere meeskonnas vastas Tanel Toomejõe 22 punktiga, Arvo Püvi lisas 16 punkti.