Väike-Maarja Päästekool

Väike-Maarja Päästekool jõudis kaheaastase vaheaja järel finaali!

Meistriliigas selgus eile teine finalist, kui kaheaastase vaheaja järel jõudis taas finaali Väike-Maarja Päästekool! Poolfinaali teises mängus alistasid päästjad võõral väljakul RLV Massive’i 78:64 ning võitsid seeria 2:0.

Avalahingu viimastel minutitel võidu käest andnud Haljala meeskond alustas korduskohtumist kolme tabava kaugviskega, mis nad kolmandaks mänguminutiks 9:4 juhtima viis. Järgmise kahe minuti jooksul jõudsid päästjad aga Rauno Tikko kahe kaugviske toel 12:12 viigini ning viskasid seejärel kolme minutiga veel 11 vastuseta punkti, mis viis nad teiseks veerandajaks 25:16 eduseisu.

Teise veerandaja esimeses pooles püsis vahe ühekohalisena, poolaja lõpp kuulus aga taas Päästekoolile, kes 20:8 spurdi tulemusel pikaks puhkepausiks juba 21-punktilist (55:34) eduseisu nautis.

Kolmandal veerandajal suutis RLV Massive Risto Puuri vedamisel kaotusseisust kümme punkti tagasi mängida – viimasele veerandajale mindi vastu seisul 66:55. Kohtumise lõpus kodumeeskonnal enam mängu pööret tuua ei õnnestunud ning Päästekooli 78:64 võit viib nad finaali.

Väga ühtlaselt tegutsenud võitjate ridades jõudis koguni viis mängijat kahekohalise punktiskoorini, parimatena tõid Kristo Saage 16, Rauno Tikko 15 ning Markus Laanemets 14 punkti. RLV Massive resultatiivseimad olid Aron Kuusik ja Risto Puur, kes viskasid vastavalt 20 ja 18 punkti.

27. aprillil Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval selgitab RLV Massive kell 16:00 algavas mängus pronksmedalite omaniku 1JVBr meeskonnaga, Väike-Maarja Päästekool astub väljakule kell 18:00 algavas finaalmägus, kus vastaseks värske Saku II liiga võitja Kadrina Karud, kellega mullu kohtuti pronksimängus.