Martin Laandu

Testturniiril peagi pooled mängud peetud

Testturniiril on taas üks mängudenädal selja taga. Sel nädalal peeti ühtekokku 7 kohtumist.

A-alagrupp

A-alagrupis noppis Rakvere Tarvas kerge võidu, kui kodusaalis oldi 120:65 parem Škoda Rakverest (Merimaa 23, Laandu 18 – Pritsik 26, Efert 18).

Kindlad võidupunktid sai kirja ka BGM Ehitus, kes võõrsil alistas SK KNT 90:70. Väike-Maarja meeskond tegi vahe sisse juba avaperioodil, mis kallutati enda kasuks 28:18.

Veidi rohkem pidi vaeva nägema RLV Massive, kes sõitis külla Simuna Spordiklubile. Avapoolaeg lõpetati seisul 40:27 ning teisel poolajal edu enam käest ei antud. Lõpuvile kõlades särasid tablool numbrid 80:68.

B-alagrupp

B-alagrupis kohtusid kaks seni võiduta meeskonda – JaKon Ehitus/Tapa ja “meie toidukaubad”. Esimese veerandaja viie punktiga kaotanud JaKon Ehitus suutis hea teise perioodi toel poolajaks 35:30 eduseisu asuda, kuid mängu teine pool kuulus täielikult külalistele, kes 83:67 paremuse toel tabelisse esimese võidu kirjutasid.

Väike-Maarja Päästekool pääses ehmatusega Lüganuse käest, kelle vastu kolme veerandaja järel juhiti 73:61. Kohtumise lõpus hakkas aga Lüganuse isukalt vahet vähendama ning jõudis lõpuks ohtlikult lähedale. Sel korral suutsid siiski napi 89:86 võidu koju jätta päästjad.

Nädala teine kohtumine kujunes Lüganuse jaoks edukamaks. Kodusaalis SK Aasperele võimalust ei antud – võidutulemuseks 84:54.

Põneva heitluse pidasid maha 1JVBr ning Ilves Transport. Kohtumise esimest poolt domineerinud ajateenijad haarasid poolajaks 45:33 eduseisu, kuid teisel poolajal võtsid külalised järgi ning asusid neljanda veerandaja algul ka 56:54 juhtima. Rohkemaks sel korral siiski jaksu polnud ning Tapa meeskond võttis lõpuks 72:66 võidu.