B-alagrupp: nädala eelvaade (30.10-05.11)

Testturniiri B-alagrupis peetakse sel nädalal mitu huvitavat kohtumist. Mida suudab SK KNT Simuna Spordiklubi vastu? Kas RSK Tarvas II meeskond suudab RLV Massive’i hoida alla 100 punkti piiri?

SK KNT
Mida suudab SK KNT võõrsil Simuna SK vastu? (foto: Ain Liiva)

30.10 19:15 Väike-Maarja Päästekool – Rakvere Tööriistamarket
Testturniiri uue nädala avavad Väike-Maarja Päästekool ja Rakvere Tööriistamarket. Hooaeg järjestikkuste võitudega alustanud Päästekool jäi eelmises voorus kodusaalis 83:74 alla Simuna Spordiklubi meeskonnale. Päästekool pole seni oma tegelikku potentsiaali veel näidanud, sest täie koosseisuga ühelgi senisel mängul käidud ei ole.

Rakvere Tööriistamarketi hooaeg on alanud raskelt, sest kaotatud on kõik seni peetud kohtumised. Viimati saadi nädala eest 95:74 “sugeda” RSK Tarvas II meeskonnalt. Ühtlase võistkonna skoori eest on viimastes mängudes enim hoolt kandnud Sten Küüsmaa.

Meeskonnad saavad siit ühe kerge treeningmängu, Päästekooli võidus kahtlust ei ole.

02.11 19:15 RLV Massive – RSK Tarvas II
B-alagrupi liidermeeskond RLV Massive võtab kodusaalis vastu noore ja isuka RSK Tarvase järelkasvu. Massive on neljas peetud mängus visanud keskmiselt 111 punkti mängus, mis on hirmuäratav näitaja iga vastase jaoks. Meeskonna resultatiivseim on olnud Roman Konontšuk, kelle nelja mängu keskmine näitaja on 27 punkti mängus.

RSK Tarvas II meeskond on neljast mängust võitnud pooled ning mõneti ootamatult on tõustud üheks võimalikuks meistriliiga koha nõudlejaks. Noortele omaselt aktiivse kaitsemänguga vastaseid murda üritava meeskonna jaoks saab Haljala meeskonna vastu mängimine olema kahtlemata väärt kogemuseks. Meeskonna liidriteks on kujunenud Martin Laandu ja Kristo Tammiksaar.

Arvestades RLV Massive senist hoogu ei tohiks Tarvase noortel selles kohtumises väga suurt võimalust tekkida.

04.11 15:00 Ekonet Eesti – Simuna Ivax
Laupäeval kohtuvad Kadrinas kaks meeskonda, kel on kirjas 1 võit ja 3 kaotust. Ekonet Eesti tuleb mängule karmi 120:70 kaotuse pealt, mis saadi RLV Massive meeskonnalt. Karikavõistluste veerandfinaali avamängus tehti küll skooriga 83:80 tuul alla Simuna Spordiklubi meeskonnale, kuid registreerimata mängija kasutamise eest läks kirja hoopis 20:0 kaotus. Ekoneti tugevuseks on väga ühtlane koosseis, sest 20-30 punkti on võimeline viskama algviisiku jagu mängijaid.

Simuna Ivax alustas hooaega ülisuurte kaotustega, kuid lõhkas pisikese üllatuse eelmisel nädalal Kundas, kui 73:68 oldi üle kohalikust SK KNT meeskonnast. Skooritegemisel langeb põhikoormus Eerik Sillamaale, kes on sel hooajal toonud keskmiselt 29 punkti mängus.

Selleks, et SK KNT vastu võetud võit ei jääks ainsaks sähvatuseks, vajab Ivax suuremat skoorituge ka ülejäänud meeskonnalt. Favoriit on kindlasti Ekonet, kuid Ivaxi viimane sooritus näitas, et heal päeval ollakse üllatusvõimeline.

04.11 17:00 Simuna SK – SK KNT
B-alagrupi nädala lõpetavad Simuna Spordiklubi ja SK KNT. Nagu juba varasemalt kirjutatud, alistas Simuna eelmises voorus Päästekooli meeskonna, mis lisas mängijatele kindlasti palju eneseusku. Lühikesekasvuline meeskond harrastab kiiret ja agressiivset mängustiili ning eriti usinalt otsitakse võimalusi kaugviskejoone tagant. Meeskonna mänguvankrit veavad Kaspar ja Alo Põldmaa.

Pärast möödunud nädala “tööõnnetust” Simuna Ivaxi vastu on Kunda meeskond kindlasti motiveeritud. Pika pingiga meeskonna tugevuseks on ühtsus ja hea komplekteeritus. Kundalased on RSK Tarvas II meeskonna kõrval ühed potentsiaalsed meistriliiga koha pretendendid.

Simuna meeskonna hooaja alguse hoog on olnud kõikuv, kuid testturniiri kohtumistes on end näidatud heast küljest. SK KNT meeskonnal peab olema erakordselt hea päev, et vastastega sammu pidada.