Päästekool Tööriistamarketile armu ei andnud

Testturniiri uue mängunädala avalahingus Väike-Maarja Päästekool külla sõitnud Rakvere Tööriistamarketile armu ei andnud – poolaeg võideti 63:46 ning kohtumise lõpuks särasid tablool 120:76 võidunumbrid.

Taavi Leinart
Taavi Leinart kostitas Tööriistamarketit 33 punktiga (foto: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX)

Mängu alguses domineerivamaks pooleks olnud Rakvere Tööriistamarketi helged hetked kestsid esimese veerandaja eelviimase minutini, mil juhiti 22:16. Seejärel lubati aga kodumeeskonnal pooleteise minutiga teha 14:0 spurt, mis viis meeskonnad teisele veerandajale vastu Päästekooli 30:22 eduseisul.

Vahe püsis stabiilsena ka suurema osa teisest veerandajast. Seisult 48:40 pani Väike-Maarja meeskond hoogu juurde ning kasvatas poolajaks edu juba turvaliseks.

Teisel poolajal keeras Päästekool kaitses kraanid kinni – kolmandal veerandajal lubati vastasel visata vaid 10 punkti, mille abil kasvatati viimaseks perioodiks vahe juba 95:56-le. Kohtumise lõpptulemus vormistati juba rahulikumas mängutempos ning Päästekooli neljas võit kirjutati tabelisse numbritega 120:76.

Võitjate ridades oli suurepärases hoos Taavi Leinart, kes viskas 33 punkti. Taavi Veevo lisas 23 ning Ekke Lõhmus 20 punkti. Rakvere Tööriistamarketi parimad olid 6 kaugviset tabanud Andreas Poolen 22 ning verivärske Rakvere linnapea Marko Torm 19 punktiga.

4 võidu ja 1 kaotusega on Päästekool B-alagrupi teisel kohal, viie mängu järel võiduta jätkav Tööriistamarketi päralt on alagrupi viimane koht.