B-alagrupp: nädala eelvaade (23.10-29.10)

Lääne-Virumaa Kossuliiga testturniir hakkab jõudma poole peale ning palju põnevaid lahinguid on ees ootamas. Toome esmalt teieni käesoleva nädala B-alagrupi eelvaate, sest esimene põnev vastasseis leiab seal aset juba täna õhtul.

Mikko Virkala
Väike-Maarja Päästekoolil seisab sel nädalal ees testturniiri esimene tõsisem proovikivi (foto: Ain Liiva)

E 23.10 19:15 Väike-Maarja Päästekool – Simuna Spordiklubi
Testturniiri uus nädal algab kohe tõelise maiuspalaga, kui vastamisi lähevad Väike-Maarja Päästekool ja Simuna Spordiklubi. Päästekool on testturniiri alustanud 3 võiduga, kuid siiani on vastasteks olnud testturniiri järel tõenäoliselt esiliigas jätkavad meeskonnad ning Simuna Spordiklubi näol tuleb esimene tõsisem proovikivi. Senistes mängudes on Väike-Maarja meeskond mitmetele põhitegijatele saanud puhkepäeva anda, kuid Simuna vastu võiks selline taktika ohtlikuks saada.

Simuna meeskonnal on kirjas 2 võitu ja 1 kaotus ning senised tulemused on olnud seinast seina. Kui eelmise vooru ajaloolises 141:73 võidumängus Simuna Ivaxi vastu kirjutati enda nimele mitmeid Lääne-Virumaa Kossuliiga rekordeid, siis nädal varem tuli tunnistada RLV Massive 108:69 paremust.

Selle mängu favoriit on Päästekool, kellel on mitmekülgsem koosseis ning ülekaal eelkõige korvialuses tsoonis. Simuna meeskond armastab kiiret kaugvisetele orienteeritud mängu, kuid Väike-Maarja meeskonnal on olemas korralik tagaliin, kes võimeline Simuna viskemasinaid ohjeldama.

K 25.10 20:00 Rakvere Tööriistamarket – RSK Tarvas II
Rakvere Tööriistamarket on hooaeg alustanud kolme kaotusega, viimati jäädi võõrsil 100:76 alla Ekonet Eesti meeskonnale. Tõele au andes tuleb öelda, et kõik kolm senist vastast olid ka möödunud hooajal Tööriistamarketist tugevamad.

Hoolimata sellest, et RSK Tarva II meeskonnal on kirjas 1 võit ja 2 kaotust, võib öelda, et noortest korvpallitalentidest koosnev võistkond on hooaega alustanud hästi. SK KNT ja Väike-Maarja Päästekooliga pusiti kõvasti, kuid jäädi alla, Ekonet Eesti vastu võeti aga magus 87:81 võit. Meeskonna liidriteks on Eesti U16 noortekoondise kandidaadid Kristo Tammiksaar ja Martin Laandu.

Mäng tuleb kindlasti tasavägine, kuid seniste tulemuste põhjal võib selle mängu soosikuks pidada Tarvase järelkasvu meeskonda.

N 26.10 19:00 SK KNT – Simuna Ivax
SK KNT meeskond alustas hooaega kahe võiduga, kuid viimati tuli tunnistada RLV Massive suurt 100:48 ülekaalu. 2 võidu ja 1 kaotusega jagatakse hetkel oma grupis Simuna Spordiklubiga 3.-4. kohta.

Simuna Ivaxi mäng toetub hetkel peamiselt Eerik Sillamaa individuaalsele meisterlikkusele ning üksinda on vastaseid raske murda. Hooaega on alustatud kolme ülisuure kaotusega, kuid vastaseks on olnud meistriliigas jätkavad klubid. Saab näha, milleks Ivaxi meeskond võimeline on, kui vastaseks tuleb mullu esiliigas pallinud klubi.

SK KNT on kodusaalis kõva pähkel kõigile ning selles mängus kahtlemata soosik võidule.

N 26.10 19:15 RLV Massive – Ekonet Eesti
B-alagrupile tõmmatakse sel nädalal joon alla juba neljapäeval, kui Haljalas lähevad vastamisi RLV Massive ja Ekonet Eesti. Massive pole sel hooajal veel kaotajana platsilt lahkunud, võidetud on kõik mängud nii testturniiril kui karikavõistlustel, kus äsja poolfinaali edeneti.

Ekonet Eesti on sel hooajal kõigiga kõvasti pusinud – napilt kaotati Väike-Maarja Päästekoolile, seejärel jäädi kodusaalis alla RSK Tarvas II meeskonnale ning viimati alistati kindlalt Rakvere Tööriistamarket. Ka karikavõistlustel näidati head minekut, kui veerandfinaali esimeses kohtumises alistati Simuna Spordiklubi 83:80. Paraku läks tulemusena kirja 20:0 Simuna Spordiklubi võit, sest Ekonet kasutas ekslikult karikavõistlusteks mitte registreeritud mängijat.

Ekoneti senised tulemused võiksid justkui panna aluse tasavägisele mängule, kuid RLV Massive mäng on sel hooajal olnud väga kindel ning võitjas kahtlust tekkida ei tohiks.