A-alagrupp: nädala eelvaade (23.10-29.10)

Testturniiri A-alagrupis on sel nädalal ees ootamas hulk põnevaid vastasseise. Kas RSK Tarvas saab jagu 1JVBr meeskonnast? Kas valitseval meistril Kadrina Karudel õnnestub lõpuks võiduarve avada?

Juris Umbraško
Kas RSK Tarvas I suudab 1JVBr üle mängida? (foto: Ain Liiva)

T 24.10 18:30 RSK Tarvas I – 1JVBr
Täna saavad Lääne-Virumaa korvpallisõbrad kaasa elada tõeliselt põnevale vastasseisule, kui Rakvere Rahu hallis võtavad mõõtu RSK Tarvas I meeskond ning 1JVBr. Tarvas on testturniiri alustanud kahe võiduga – esmalt oldi suurelt üle Vinni Tammedest ning viimati saadi tugeva viimase veerandajaga võit Kadrina Karude üle.

1JVBr on samuti hooaega alustanud kahe võiduga, kuid hooletuse tõttu kasutati Tamsalu vastu mitte registreeritud mängijat ning nii on turniiritabelis kahe võidu asemel kirjas võit ja kaotus. Meeskonna sisu näitas möödunud nädala 91:84 võit Kadrina Karude üle. Võistkonna kõige ohtlikumad tegijad on senistes mängudes olnud Sander Ramul ja Aivar Päri, ohtlikke mängumehi on lisaks neile veel teisigi.

Võiduvõimalus on olemas mõlemal meeskonnal, suurem treenitus ja parem kokkumäng annavad kerge eelise Tarvasele.

K 25.10 19:00 Tamsalu/JaKon Ehitus – SK Rakke
Tamsalu/JaKon Ehitusel on testturniiril kirjas kaks võitu, möödunud voorus oldi kindlalt 65:47 üle SK Aaspere meeskonnast. Senistes kohtumistes üht kindlat skooriliidrit välja kujunenud ei ole, kuid parimat minekut on senini näidanud Karel Eesmaa, Livar Liblik ja Janari Taar.

SK Rakke on senistest mängudest kogunud ühe võidu ja kaotuse. Magus võit pärineb mängust SK Aasperega, viimati vannuti aga võõrsil alla Sõmeru meeskonnale.

Tõotab tulla tasavägine vastasseis, kus kodusaalis toetuse tõttu peaks väike eelis olema Tamsalu meeskonnal.

N 26.10 19:45 Kadrina Karud – Ilves Transport
Neljapäeval on Kadrinas oodata huvitavat vastasseisu, kui vastamisi lähevad mullune meistriliiga võitja Kadrina Karud ning kevadel esiliigas triumfeerinud Ilves Transport. Karud on testturniiri alustanud kahe kaotusega, tõsi mõlemad vastased on olnud ka väga tugevad. Võistkonna veduriteks on Allan Ehte ja Raimond Tribuntsov.

Ilves Transport on testturniiri alustanud võidu ja kaotusega. Esmalt jäädi napilt alla Sõmerule, viimati alistati kindlalt 83:55 Vinni Tammed. Väike-Maarja meeskond on lühikese ja kiire koosseisuga ning see võimaldab aktiivse kaitsemänguga vastastele kõvasti peavalu valmistada.

Kadrina Karud on selle kohtumise favoriit, aga Ilves Transport on kindlasti üllatusvõimeline.

L 28.10 12:00 SK Aaspere – Vinni Tammed
Vinni Tammed peab sel nädalal veel teisegi kohtumise, kui laupäeval minnakse võõrsil kokku SK Aasperega. Aaspere on saanud kaks kindlat kaotust ja SK Rakke vastu oldi võidule väga lähedal, kuid viimase veerandajaga suudeti mäng käest anda.

Vinni Tammed on testturniiri alustanud kolme kindla kaotusega. Meeskonna suurimaks mureks tundub olevat kehv komplekteeritus, sest viimati käidi mängul vaid viiekesi. Meeskonna rünnaku on senistes kohtumises enda peale võtnud kolmik Karl-Gustav Kello, Erik Kaasik ja Kristjan Kokorev.

Et Vinnil on kirjas kolm suureskoorilist kaotust ning Aasperel on pusimist olnud rohkem, võib selle kohtumise soosikuks pidada pigem kodumeeskonda.

P 29.10 18:00 Kadrina Karud – Sõmeru
Ka Kadrina meeskond peab sel nädalal kaks kohtumist, kui nädala lõpetuseks minnakse kodusaalis vastamisi Sõmeruga. Ehk siis, lisaks möödunud hooaja esiliiga võitjale kohtutakse veel ka esiliiga mulluse pronksiga.

Sõmeru on hooaega alustanud hästi – avavoorus võeti Ilves Transpordi skalp, lisaks on alistatud SK Aaspere ja SK Rakke. Sõmeru suurim tugevus on nende tagaliin, kus kolmik Argo Höövelson, Tarvo Seljamäe ja Andri Metsaru on võimelised kõigil korvi palle täis loopima.

Karud peaksid siit võidu kirja saama, see kohtumine annab aga aimu sellest, kas Sõmerul võiks sel hooajal olla asja meistriliigasse ning kuidas seal hakkama saadaks.