A-alagrupp: nädala eelvaade (06.11-12.11)

Testturniiri A-alagrupis on ees ootamas tihe mängudenädal. Kõige tihedam graafik on ees Vinni Tammede meeskonda, kel on viie päeva jooksul koguni kolm mängu.

Kadrina Karud
Kadrina Karudel on sel nädalal ees ootamas kaks mängu (foto: Ain Liiva)

T 07.11 18:30 RSK Tarvas I – SK Aaspere
Teisipäeva õhtul astuvad Rakvere Rahu hallis väljakule RSK Tarvas I meeskond ning SK Aaspere. Tarvas on A-alagrupis kogunud 3 võitu ning 1 kaotuse, millega jagatakse hetkel 1JVBr meeskonnaga 2.-3. kohta. Viimati alistati kindlalt 87:53 Ilves Transpordi meeskond ning liigutakse kindlalt meistriliiga suunas.

SK Aaspere pole senistes mängudes veel võiduarvet avada suutnud. Möödunud nädalal tunnistati Kadrina Karude 118:60 paremust, ka Tarvase vastu ilmselt kergemat õhtut oodata ei ole.

T 07.11 20:15 1JVBr – Ilves Transport
1JVBr on olnud selle hooaja üks põnevamaid meeskondi, neljast mängust on kirjas 3 võitu ning 1 kaotus. Senistes mängudes on näidatud väga head minekut, kahtlemata on tegemist ühe potentsiaalse medalinõudlejaga. Möödunud nädalal olid sõdurid mänguvabad, enne seda alistati tugev konkurent RSK Tarvas I meeskond 96:75.

Ilves Transport on senistes mängudes kogunud 1 võidu ja 3 kaotust, viimati jäädi suurelt alla RSK Tarvas I meeskonnale. Meeskonda tabas ses kohtumises ka üks tagasilöök, sest hüppeliigese vigastuse sai liider Rivo Täheste.

Ilves Transport ei ole kellelegi lihtne vastane, kuid selle mängu soosik on kahtlemata 1JVBr meeskond.

K 08.11 19:00 Tamsalu/JaKon Ehitus – Vinni Tammed
Tamsalu/JaKon Ehitus on seni testturniiri läbinud puhaste paberitega. Eelmises voorus võeti võõrsil magus 93:67 võit Sõmeru üle. Senistes kohtumistes on skoori tegemine jagunenud väga ühtlaselt, erinevates mängudes on esile kerkinud 3-4 erinevat nime. Viimati oli parimas hoos Janari Taar, kes vastaseid 25 punktiga kostitas.

Vinni Tammed on tagasihoidliku alguse järel võidusoone leidnud – turniiritabelisse on kirja saadud kaks võitu järjest. Möödunud nädalal alistati võõral väljakul Erik Kaasiku 50 punkti toel SK Rakke 95:67.

Tamsalu meeskonna pikem pink ja ühtlasem koosseis seab nad selle mängu eel favoriidiseisu.

N 09.11 19:45 Kadrina Karud – SK Rakke
Kadrina Karud on samuti iga vooruga tabeliseisu aina parandanud. Eelmise nädala suur võit SK Aaspere üle tõstis meeskonna turniiritabelis 3 võidu ja 2 kaotusega jagama neljandat kohta ning võidulisa on oodata ka Rakke vastu.

SK Rakke meeskonna käsi pole testturniiril kõige paremini käinud, sest neljast mängust on võidurõõmu maitstud vaid korra, mis annab A-alagrupis 7.-8. koha. Viimastel nädalatel on koosseisu lisatud mitu uut mängijat, saab näha, kas ja kuidas uute tulijate lisandumine meeskonna tegutsemisele kaasa aitab.

R 10.11 19:00 Sõmeru – Vinni Tammed
Vinni Tammede käesoleva nädala teine kohtumine leiab aset reedel Sõmeru vastu. Nagu eelpool välja toodud sai, pidi Sõmeru eelmisel nädalal ebaõnnestunud viimase veerandaja tulemusel suurelt alla vanduma Tamsalu meeskonnale. Hooaega kolme võiduga alistanud Sõmeru jaoks oli see teine järjestikkune kaotus.

Selle vastasseisu tugevam pool peaks olema Sõmeru meeskond, kuid Vinni Tammedel on kindlasti oma võimalused olemas.

P 12.11 18:00 Kadrina Karud – Vinni Tammed
Mängunädala lõpetuseks astub Vinni veel kolmandatki korda väljakule, kui vastaseks tuleb sel nädalal teistkordselt platsile tulev Kadrina Karud. Vinni mängust suure osa moodustavad Erik Kaasik ja Karl-Gustav Kello, kuid nende panusest jääb Karude vastu kindlasti väheseks ning võitu sellest mängust on keeruline loota.

A-alagrupi hetkeseisu näeb SIIT.