Andres Saukas

Sõmeru lämmatas võõrsil Ilves Transpordi

Esiliigas saavutas ootamatult suure võidu Sõmeru meeskond, olles võõrsil Ilves Transpordist parem koguni 89:57.

Külalised pani Ilves Transpordi vastu asjad paika kohe esimesel veerandajal, võites selle 24:13. Teisel veerandajal jätkus Sõmeru hea minek ja poolajavileks kasvatati vahe juba 26-punktile (49:23).

Teisel poolajal jätkus mäng Sõmeru taktikepi all ning esimesel poolajal kätte võidetud vahet enam käest ei antud. Kolmas veerandaeg võideti 24:17 ja nii oli viimasele veerandajale minnes vahe juba 33 punkti – 73:40. Kohtumise lõpp enam muutusi ei toonud ning Sõmeru sai kirja suure 89:57 võidu.

Võitjate parimad olid Andres Saukas ja Arlis Krikk – vastavalt 19 ja 18 punktiga. Ilves Transpordi meeskonnas jõudis ainsana kahekohalise punktisummani Ants Rouhijainen, kes viskas 16 punkti.

Sõmeru lõpetas esimese ringi 7 võidu ja 3 kaotusega, mis annab hetkel turniiritabelis 2. koha BGM Ehituse järel. Ilves Transpordi saldoks jäi 6 võitu ja 4 kaotust, millega ollakse 3.-4. kohal, kuid nende ette võib veel tõusta JaKon Ehitus/Tapa, kel üks mäng esimeses ringis pidada.