Võidukarikas

Škoda Kossuliigas selgusid meistri- ja esiliiga koosseisud ning karikavõistluste veerandfinaalid lõpusirgel

Meistrivõistluste põhiturniiri mängud algasid ja karikamängudel on selgumas poolfinalistid!

Oktoobrikuu lõpuga selgusid Škoda Kossuliiga kahe liiga meistri- ja esiliiga koosseisud. Tugevamas meistriliigas alustavad tiitlivõidu nimel jahti viis meeskonda, kelleks on tiitlikaitsja SKA/Päästekool, külalised “idast” KK Hito, Rakvere Spordikool, Simuna SK ja Škoda Rakvere. Tabeliseis leitav siit: https://virukorvpall.ee/turniiritabel/meistriliiga/

Meistriliigas mängitakse turniirisüsteemis kaks ringi põhimõttel üks kohtumine kodu- ja üks vastase väljakul. Põhiturniiri kolm paremat meeskonda pääsevad otse poolfinaali. Veerandfinaalis lähevad vastamisi 4. ja 5. koha meeskond. Veerandfinaali võitja selgub süsteemis „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul. Poolfinaalides läheb põhiturniiri 1. meeskond vastamisi 4. ja 5. koha veerandfinaali võitjaga ning 2. meeskond 3. kolmanda koha meeskonnaga. Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul.

Esiliigas alustavad sellel hooajal põhiturniiril seitse meeskonda  – “meie” Toidukaubad, Sõmeru, RSK sPORTKUNDA, Lüganuse, Haljala NGU, Kadrina Karud ja uustulnukana Tapa Linn KK. Hetke tabeliseis esiliigal leitav siit: https://virukorvpall.ee/turniiritabel/esiliiga/

Esiliigas mängitakse põhiturniiril turniirisüsteemis kaks ringi põhimõttel üks kohtumine kodu- ja üks vastase väljakul. Veerandfinaali pääsevad põhiturniiril 1.-7. koha saavutanud klubide meeskonnad ja mängud mängitakse alljärgnevatel põhimõtetel:

põhiturniiri 1. asetus – pääseb otse poolfinaali (A – mäng)

põhiturniiri 4. asetus – põhiturniiri 5. asetus (B – mäng);

põhiturniiri 2. asetus –põhiturniiri 7. asetus; (C – mäng);

põhiturniiri 3. asetus – põhiturniiri 6. asetus. (D – mäng).

Veerandfinaali võitja selgub süsteemis „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna koduväljakul. Poolfinaalpaarides kohtuvad veerandfinaalpaaride võitjad alljärgnevatel põhimõtetel:

mäng E) play-offi A mängu võitja – play-offi B mängu võitja;

mäng F) play-offi C mängu võitja – play-offi D mängu võitja.

Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul.

Škoda Kossuliiga karikavõistlustel on mängitud esimesed veerandfinaalid ning selgunud esimesed poolfinalistid. KK Hito ja Tapa Linna KK leppisid ühe mänguga ja edu saatis idavirulasi tulemusega 124:57 SKA/Päästekool ootab aga loosi tahtel omale poolfinaali vastast veerandfinaali paarist Simuna SK vs Lüganuse, kus esimeses mängus Maidla Spordihoones saatis edu kodumeeskonda. Lüganuse võistis esimese mängu tulemusega 72:66, seega on teiseks mänguks kõik lahtine! Paari kordusmäng toimub juba sellel laupäeval 18.11.2023 algusega kell 17:00 Simunas. Tabeli alumises otsas, kus KK Hito on liikunud juba poolfinaali, võitlevad Haljala NGU ja RLV Massive teise poolfinaali koha eest, Esimeses kohtumises Haljalas suutis RLV Massive võita tulemusega 82:69 Haljala NGU meeskonda. Paari kordusmäng juba kolmapäeval 15.11.2023 kell 20:15 Haljala Spordihoones. Karikavõistluste tabel leitav siit.